کاکتوس کامپیوتر
نرم افزار حسابداری کاکتوس

کاکتوس کامپیوتر
نرم افزارهای حسابداری کاکتوس

دوشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۰

نرم افزار فروشگاهی

1398-04-01
11,631

نرم افزار فروشگاهی
نرم افزار فروشگاهی

گسترش شتابان کاربرد کامپیوتر در تمامی جوانب زندگی مدرن موجب شده تا حتی بنگاه های اقتصادی کوچکتر نیز به استفاده از کامپیوتر روی بیاورند. بعلاوه ضوابط جدید مالیاتی کشور استفاده مغازه ها و فروشگاه ها از کامپیوتر را تدریجا به صورت یک الزام درآورده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نرم افزار فروشگاهی کاکتوس می توانید توسط لینک زیر با بخش فروش شرکت کاکتوس تماس حاصل فرمایید

تماس با بخش فروش

جایگاه نرم افزار حسابداری فروشگاهی

با همه جاگیر شدن کاربرد کامپیوتر، استفاده از نرم افزار در فروشگاه ها و مغازه ها تدیجا به یک امر الزامی دارد تبدیل می شود. برای پایخگویی به این نیاز، شرکت کاکتوس اقدام به عرضه نرم افزار حسابداری فروشگاهی نموده است. از ویژگی های کلیدی این نرم افزار سهولت کاربری، سازگاری با تجهیزات فروشگاهی، قدرت ثبت تراکنش های با حجم بالا، قابلیت استفاده در فروشگاه های زنجیره است.

برای پوشش دادن به این نیاز فراگیر، شرکت کاکتوس نرم افزار صندوق فروشگاهی را به بازار عرضه کرده است. برنامه فروشگاه، نه تنها نیازهای یک مغازه کوچک را برآورده می کند، بلکه بعنوان بخشی از یک مجموعه فروشگاهی بزرگ قابل استفاده می باشد. در چنین حالتی یک برنامه مدیریت فروشگاهی در ارتباط با برنامه صندوق فروشگاهی که به هر صندوق اختصاص داده شده، کلیه امورحسابداری و مدیریتی موسسه را بعهده می گیرد.

یکی از روش های گسترده نرم افزار فروشگاهی کاکتوس بدین قرار است که در مکان های متفاوت در فروشگاه های متفاوت نرم افزار نصب می گردد بصوریکه این نرم افزارها در ارتباط با یک سرور مرکزی بوده و تمامی تراکنش های هر فروشگاه به تفکیک اطلاعاتی، روی این سرور ذخیره می گردد و هر فروشگاه به صورت مجزا به اطلاعات خود دسترسی دارد. بعلاوه، مدیریت مجموعه توسط یک برنامه مدیریتی می تواند تمامی تراکنش های هر فروشگاه را ملاحظه کرده، در صورت نیاز آن را ویرایش کند تراکنش های مالی مربوطه را ثبت کند و از قسمت های مالی و انبار و خرید و فروش برنامه مدیریتی گزارشات تفکیکی و تلفیقی از عملیات فروشگاه ها استخراج نماید.

ویژگی های نرم افزار حسابداری فروشگاهی

کاربرد متفاوت نرم افزار حسابداری فروشگاهی ویژگی های را برای آن می طلبد. این ویژگی ها عمدتا عبارتند از:

1.کاربری آسان: کاربران برنامه فروشگاه عمدتا فروشندگان مغازه ها و فروشگاه ها هستند و برنامه نبایند نیازمند دانش کامپیوتری بالا باشد.
2.سرعت بالای برنامه: برنامه صندوق مکانیزه فروشگاهی باید سرعت اجرای بالا را داشته باشد. مثلا شب عید که در شیرینی فروشی ها یا میوه فروشی ها مشتریان به صف ایستاده اند نیاز است که کاربر بسرعت مشتریان را راه بیندازد
3.امکانات استفاده از سخت افزارهای ویژه: بلحاظ کارکرد لازم است برنامه حسابداری فروشگاهی بتواند با سخت افزارهای بارکدخوان، ترازوها، انواع چاپگرها، مانیتورهای لمسی، کارت خوان های بانکی کار کند.


آینده نگری

کاربرد نرم افزار حسابداری فروشگاهی در ایران در حال گسترش فراوان می باشد. یکی از علل عمده این امر الزامات وزارت اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی ایران برای به ضابطه درآوردن فعالیت فروشگاه ها و مغازه ها است. در حال حاضر تعدادی از صنوف ملزم به استفاده از صندوق مکانیزه فروشگاهی هستند و این امر در حال گسترش است. برنامه ریزی کلان این وزارت خانه ارتباط بهنگام صندوق مکانیزه فروشگاهی در هر فروشگاه با سامانه ملی مربوطه در این وزارتخانه است. بدین قرار برنامه حسابداری فروشگاهی باید بتواند در زمان موعود در بستر این سامانه ایفای نقش کند. در حال حاضر نحوه اتصال به سامانه موجود در وزارت اقتصاد و دارایی در قالب فایلی به نام TTMS تعریف می گردد.

امکانات فاکتور فروش

 • امکان گروه بندی کالا ها (مثلا انواع پیتزا، انواع ساندویچ)
 • امکان گروه بندی مشتریان (مثلا خوش حساب، بد حساب)
 • امکان استفاده از بارکدخوان، امکان خواندن بارکد ترکیبی(کالا ، وزن، قیمت)، امکان چاپ بارکد کالا
 • امکان رند کردن مبلغ فاکتور فروش ( گرد کردن پول خرد )
 • امکان تعیین تعداد رقم گرد شدن مبلغ فاکتور فروشگاهی
 • امکان تخصیص تصویر به کالا، امکان تخصیص دکمه میانبر برای کالاهای پر فروش یا کالاهایی که بارکد ندارند، امکان گروه بندی دکمه های میانبر در فاکتور فروشگاهی بر اساس گروه بندی کالاها
 • چاپ فیش فاکتور فروشگاهی با ابعاد مختلف،
 • ارسال مستقیم مبلغ فاکتور روی دستگاه کارتخوان و تسویه فاکتور توسط کارتخوان
 • امکان قطعی کردن یا ابطال فاکتور، امکان تعلیق فاکتور فروشگاهی، امکان مشاهده لیست فاکتورهای تعلیقی و تبدیل فاکتور تعلیقی به فاکتور عادی، امکان چاپ مجدد فاکتور
 • امکان تعریف چندین صندوق
 • تعریف شیفت و امکان گردش صندوق داران در هر شیفت
 • گزارش بستن شیفت هر صندوقدار
 • نمایش لیست قیمت کالاها، با امکان افزایش و یا کاهش قیمت کالاها به میزان مورد نظر برحسب درصد
 • امکان جستجوی تمامی فاکتورهای صادره بر اساس شماره فاکتور در فاکتور فروشگاهی
 • امکان صدور فاکتور برگشت از فروش
 • امکان تعریف بارکد ترکیبی کالاها شامل مثلا بارکد، وزن و فی کالا

امکانات گزارشات فروش

 • گزارش فاکتورهای فروش کالا
 • گزارش فروش کالا به تفکیک فاکتور/ کالا / خریدار و کالا
 • صورت حساب مشتری (کلیه تراکنش های مربوط به یک مشتری به تفکیک فاکتور و …
 • مانده حساب اشخاص (جمع گردش بدهکار و بستانکار و مانده حساب هر شخص)
 • گزارش سود فروش کالا
 • گزارش فصلی فاکتورهای فروش کالا، گزارش مالیات و ارزش افزوده فاکتور های فروش

امکانات فاکتور خرید و گزاشات خرید

 • امکان ثبت فاکتور خرید، فاکتور برگشت از خرید
 • کاردکس تعدادی و تعدادی ریالی
 • گزارش موجودی کالا تعدادی و تعدادی ریالی
 • گزارش خرید کالا به تفکیک فاکتور و به تفکیک کالا
 • گزارش فصلی فاکتورهای خرید کالا، گزارش مالیات و ارزش افزوده فاکتور های خرید

امکانات عمومی

 • کاربری بسیار آسان، قیمت ارزان
 • محیط گرافیکی زیبا به نحوی که کاربر با ساعت های زیاد کار با برنامه احساس خستگی نمی کند
 • دارای بانک اطلاعاتی قابل اعتماد و امنیت اطلاعاتی بسیار بالا در مقابل مشکلاتی مثل قطعی برق، جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز، و …
 • سهولت، سرعت و دقت بالا در کلیه عملیات های برنامه مانند : تعریف کالا، تعریف مشتریان، عملیات صدور فاکتور، تسویه فاکتور توسط کارت خوان یا صندوق
 • ثبت کلیه عملیات تسویه فاکتور در خزانه داری، به صورت خودکار و بدون دخالت کاربر
 • سازگاری با انواع چاپگر و لیبل پرینتر، چاپ همزمان به روی چند چاپگر، مثلا چاپ برای مشتری و برای آشپزخانه
 • سازگاری با انواع بارکد خوان
 • امکان اتصال به سخت افزارهای جانبی مانند (نمایشگر مشتری ، صندوق پول نقد)
 • امکان چاپ مجدد فیش برای کاربران دارای مجوز
 • عدم امکان دسترسی یک صندوق دار به اطلاعات صندوق داران دیگر
 • امکان تعریف چندین کاربر با سطوح دسترسی مختلف و مختص به هریک از آن کاربران
 • قابلت اتصال به ترازو

امکانات خاص

کاربری نرم افزار فروشگاهی در فروشگاه های زنجیره ای

نرم افزار فروشگاهی کاکتوس علاوه برآنکه می تواند بعنوان یک برنامه مستقل در فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد این قابلیت را نیز دارد بعنون صندوق فروش در تعداد زیاد، در فروشگاه های زنجیره ای هم نقش ایفا کند. در این حالت اطلاعات کلیه پایانه های فروش بهمراه سایر اطلاعات در بخش های انبارداری، خرید، حسابداری، و خزانه داری، روی سرور مرکزی ذخیره شده و اطلاعات پایانه های فروش به صورت برخط در اختیار مدیران مالی و فروش و انبارداری قرار می گیرد.


تنوع رابط کاربری

رابط کاربر برای ثبت فروش در برنامه فروشگاهی کاکتوس بگونه ایست که کاربر بتواند با سرعت زیاد و کاربری آسان در فرم فاکتور فروش عمل کند. درجائیکه کاربر نیاز دارد اطلاعات بیشتری از فروش محصول را در فاکتور به ثبت برساند و درعین حال تیراژ فروش بگونه ایست که کاربر با صف خریداران مواجه نیست، کاربر می تواند از انواع دیگری از فاکتورهای فروش در برنامه استفاده نماید. بعنوان مثال در فروشگاهی که مثلا خودرو به فروش می رسد در مقایسه با کاربر فروش آجیل در شب عید، از فرصت بیشتری برای ثبت فاکتور فروش برخوردار است و می تواند از نمونه های دیگری از فاکتور فروش استفاده کند. .

تصاویر

فیلم های آموزشی

آموزش نرم افزار فروشگاهی کاکتوس 1 _ ورود به برنامه

استفاده رایگان و آزمایشی از نرم افزار فروشگاهی

برای آشنایی و اطمینان از عملکرد برنامه فروشگاهی ، شرکت کاکتوس امکانات متفاوتی در اختیار کاربر قرار میدهد. این امکانات در زیر آورده شده است:

1.دانلود نسخه رایگان از سایت

شما می توانید نسخه رایگان و آزمایشی کاکتوس را از سایت دانلود کرده با آن کار کنید. این نسخه امکان ثبت 50 سند خرید و فروش را در اختیار کاربر قرار می دهد. کاربر این برنامه می تواند چیدمان دلحواه سرفصل حساب ها را انجام داده و سند های مورد نظر را ثبت کند و نهایتا از اطلاعات گزارش گیری نماید. در نسخه رایگان تمامی امکانات برنامه اصلی در دسترس کاربر قرار داده شده است. چنانچه کاربر تمایل به خرید نرم افزار پس از بررسی بخش های آن داشته باشد، امکان انتقال اطلاعات ثبت شده در برنامه رایگان برنامه اصلی و خریداری شده خواهد وجود داشت و توسط بخش پشتیبانی به صورت رایگان وجود خواهد داشت.

2.نمایش کارکرد برنامه توسط کارشناس کاکتوس از راه دور

یکی دیگر از امکانات برای آشنایی متقاضیان با برنامه فروشگاهی این است که کاربر می تواند با هماهنگی با قسمت پشتیبانی کاکتوس، به صورت اینترنتی به سیستم کارشناس کاکتوس متصل شود و از راه دور کارکرد برنامه را همراه با توضیحات زنده کارشناس ملاحظه کند. برای درخواست استفاده موقت از برنامه اصلی به صورت اینترنتی درخواست زیر را پر کرده برای کاکتوس ارسال نمایید. ۰۹۱۲۳۲۲۳۸۰۳

3.استفاده موقت از برنامه اصلی

برنامه اصلی خرید و فروش برای استفاده علاقمندان به مدت محدود از برنامه، به روی اینترنت قزار داده شده است. مدت زمان استفاده از این برنامه با هماهنگی با قسمت پشتیبانی کاکتوس برای هر کاربر تعیین می گردد. بعد از کار با این برنامه، در صورت تمایل کاربر به خرید، اطلاعات ثبت شده توسط وی قابل انتقال به برنامه خریداری شده می باشد. برای درخواست استفاده موقت از برنامه اصلی به صورت اینترنتی فرم درخواست زیر را پر کرده برای کاکتوس ارسال نمایید.

تلگرامواتز آپسروشجی تاکاسکایپ

مطالب آموزشی نرم افزار فروشگاهی کاکتوس

در بخش زیر به صورت کامل و تمامی بخش های نرم افزار فروشگاهی را به صورت تصویری و یا نوشتاری و در عین حال کاملا ساده و کاربردی توضیح داده ایم، لطفا جهت اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود رایگان نرم افزار فروشگاهی جامع

اطلاعات جهت ورود به برنامه:

نام کاربری : admin

کلمه عبور : admin

نصب رایگان به صورت اینترنتی
دو جلسه آموزش رایگان
پشتیبانی سال اول رایگان

حتما سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار حسابداری کاکتوس

نرم افزار حسابداری کاکاتوس برنامه ای جامع است که با استفاده از فناوری های جدید نرم افزاری و آخرین نسخه های بانک اطلاعاتی پیاده سازی شده است. در این مدل امکانات ثبت سرفصل حساب ها، ثبت تراکنش های مالی، و نیز امکانات گزارش گیری در سطح بهترین های نرم افزارهای حسابداری بازار و با توجه به نیازهای متنوع مدیران مالی طراحی و پیاده سازی شده است. این نسخه از حسابداری مالی ظاهری زیبا و شکیل دارد. سهولت کاربری، انسجام و امنیت اطلاعاتی از ویژگی های این نرم افزار حسابداری است.