کاکتوس کامپیوتر
نرم افزار حسابداری کاکتوس

کاکتوس کامپیوتر
نرم افزارهای حسابداری کاکتوس

سه شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

نرم افزار حسابداری

1398-05-18
5,370

نرم افزار حسابداری
نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری کاکتوس قابلیت ثبت تراکنش های مالی موسسه و ارائه گزارشات مربوطه بر اساس ضوابط حسابداری دوبل و استفاده از تازه ترین فن آوری های برنامه نویسی نوشته شده است. در فیلمی که در سمت چپ آورده شده است نحوه کارکرد این نرم افزار به صورت خلاصه نمایش داده شده است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نرم افزار حسابداری کاکتوس می توانید توسط لینک زیر با بخش فروش شرکت کاکتوس تماس حاصل فرمایید
تماس با بخش فروش

نرم افزار حسابداری کاکتوس در سه مدل ساده، عمومی و جامع عرضه می گردد، در ادامه به توضیح ویژگی های هر مدل نرم افزاری خواهیم پرداخت.

مدل جامع نرم افزار حسابداری

مدل جامع نرم افزار حسابداری مالی با استفاده از فناوری های جدید نرم افزاری و آخرین نسخه های بانک اطلاعاتی پیاده سازی شده است. در این مدل امکانات ثبت سرفصل حساب ها، ثبت تراکنش های مالی، و نیز امکانات گزارش گیری در سطح بهترین های نرم افزارهای حسابداری بازار و با توجه به نیازهای متنوع مدیران مالی طراحی و پیاده سازی شده است. این نسخه از حسابداری مالی ظاهری زیبا و شکیل دارد. سهولت کاربری، انسجام و امنیت اطلاعاتی از ویژگی های این نرم افزار حسابداری است.

مدل عمومی برنامه حسابداری

مدل عمومی نرم افزار حسابداری مالی از امکانات کار درشبکه و ثبت تراکنش مالی شرکت ها و موسسات بزرگ برخوردار است. این برنامه نیازهای عمومی مدیران مالی در ثبت اسناد و گزارش گیری های متنوع را پاسخگو می باشد. این برنامه در مقایسه با برنامه جامع از امکانات کمتر، و در مقایسه با نرم افزار حسابداری ساده از امکانات بیشتری برخوردار است.

مدل ساده برنامه حسابداری

مدل ساده نرم افزار حسابداری مالی کاکتوس نیازهای پایه مدیران مالی برای عملیات حسابداری را پوشش می دهد. این برنامه به صورت تک کاربره (با قابلیت نصب نامحدود) با رابط کاربر بسیار ساده و راحت کار می کند قیمت این برنامه به مراتب کمتر از قیمت نرم افزار حسابداری عمومی و نرم افزار حسابداری جامع است.

نسخه های نرم افزار حسابداری

لطفا جهت مشاهده مشخصات و یا سفارش نرم افزار های حسابداری ساده، عمومی و یا جامع بر روی لینک مرتبط آن در پایین کلیک نمایید.

مقایسه امکانات نرم افزارهای حسابداری کاکتوس

نرم افزار حسابداری ساده

نرم افزار حسابداری ساده
 • منطبق با استانداردهای حسابداری دوبل
 • تعریف سر فصل های حسابداری
 • ثبت اسناد موقت و دائم
 • انواع گزارشات دفاتر و تراز حساب ها
 • امکان تعریف سال های میلادی
 • امکان تعریف سال های مالی خاص
 • امکان تهیه اسناد مرکب ماهانه و روزانه
سفارش نرم افزار

نرم افزار حسابداری عمومی

نرم افزار حسابداری عمومی
 • تمامی امکانات برنامه ساده +
 • تهیه تراز 4، 6 و یا 8 ستونی
 • مرور حساب ها از اسناد به دفتر و بالعکس
 • صدور سند ارزی و تهیه گزارشات ارزی
سفارش نرم افزار

نرم افزار حسابداری جامع

نرم افزار حسابداری عمومی
 • تمامی امکانات برنامه ساده و عمومی +
 • ثبت اسناد در وضعیت پیش نویش و نهایی
 • درون آوری اسناد از اکسل
 • کنترل مغایرت ماهیت حساب ها
 • بازگردانی اسناد حذف شده
 • ادغام اسناد ایجاد شده
 • گزارش سازی به تعداد نامحدود
سفارش نرم افزار
نرم افزار حسابداری بازرگانی کاکتوس

یکی از پر کاربردترین نرم افزار های حسابداری، نرم افزار حسابداری بازرگانی کاکتوس است که با استفاده از این لینک میتوانید مشخصات این نرم افزار را مشاهده نمایید.


یک نرم افزار حسابداری خوب لازم است چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 

1- ارائه گزارش های تحلیلی و پر جزئیات، از ارکان اصلی انتخاب برنامه حسابداری:

یکی از ویژگی های اصلی یک نرم افزار حسابداری خوب میتواند توانایی تولید و ارائه گزارش های مالی کامل و با جزئیات باشد که این مورد را اکثر خریداران نرم افزار های حسابداری از اولویت دار ترین امکانات برنامه ای که قصد خرید آن را دارند می دانند. در صورتی که نرم افزار به سادگی و سرعت بالا بتواند اطلاعات و گزارش های جامعی را به مدیران ارائه دهد بی شک بر قدرت تصمیم گیری و تحیل فرد تاثیر شگفتی خواهد داشت و تصمیمات بر اساس هزینه ها و گزارشات سود و زیان میتواند بسیار دقیق باشند.

جالب است بدانید که طبق آماری که در اروپا منتشر شده است بیش از 75 درصد بنگاه ها و کسب و کارها ی تازه تاسیس در بازه زمانی دو سال اول شکل گیری کسب و کار، در صورت عدم تحلیل صحیح گزارشات مالی و اداری خود در بخش حسابداری و گزارش های مالی، به ورشکستی کامل و در بهترین شرایط تعدیل نیرو تن داده اند. البته بدیهی است که تا زمانی که گزارشات کامل و جامعی در زمینه دخل و خرج وجود نداشته باشد نمی توان در برداشتن گام های بعدی و انتخاب و تدوین استراتژی های مدیریتی تصمیم گیری درست و صحیحی اتخاذ نمود.

در نتیجه گیری از موارد یاد شده در قبل می توان گفت که انتخاب صحیح و به کارگیری یک نرم افزار حسابداری مناسب با بودجه شرکت ( چه شرکت های کوچک و سرمایه کم و چه شرکت های بزرگ با سرمایه بالا) از اولین و چه بسا مهمترین موارد حائز اهمیت در تاسیس یک شرکت، سازمان، صنف و یا بنگاه است. چرا که دیر یا زود آن شرکت ملزم به ارائه گزارش های خرید  و فروش فصلی، گزارش ارزش افزوده و اظهارنامه مالیاتی و گزارشات متعدد دیگری بسته به زمینه فعالیت، خواهد بود و با توجه به زمان بر بودن تنظیمات و محاسبات هر یک از این گزارش ها، بهتر است از همان ابتدا با دور نگری به انتخاب صحیح برنامه حسابداری اندیشید.

هدف اصلی استفاده از نرم افزار حسابداری مناسب کمک به حسابداران و مدیران مالی جهت انجام محاسبات و گزارش گیری ها با صرف زمان کم تر، و دقتی مضاعف خواهد بود.

 

2- طراحی گرافیکی مناسب و کاربر پسند جهت القای تجربه کاربری خوب:

درست است که نرم افزار های حسابداری و مالی اداری نیازی به محیط های گرافیکی سنگین و استفاده از آیکون ها و تصاویر پر زرق و برق ندارند، ولی لازم است در طراحی محیط بخش های مختلف و پنجره های مختلف برنامه، از استانداردهای استاندارد و به روز بصری و گرافیکی به صورت بهینه و مناسب استفاده شود و در هر قسمت متناسب با موضوع و آیتم های موجود در صفحه از گرافیک های مناسب و آیکون ها و در صورت نیاز پس زمینه های مرتبط بهره برده شود. حتما شما هم با نرم افزار های با طراحی و گرافیک های قدیمی و مربوط به زمان ویندوز XP و یا شاید هم قبل تر برخورد کرده اید!

البته ممکن است برخی از این نرم افزار ها ( برای مثال نرم افزار حسابداری عمومی کاکتوس ) به مرور و بر اساس به روز رسانی های متعدد، آنقدر جامع و کامل نوشته شده باشند که همچنان بعد از چندین سال پاسخگوی اکثر نیاز های حسابداران و مدیران مالی باشند و کاربران قدیمی این نرم افزار ها با محیط این نرم اقزار ها اخت گرفته باشند ولی این مورد را نیز باید در نظر گرفت که مشتریان جدید و کاربران جدید همیشه نیم نگاهی به استفاده از تکنیک های طراحی مدرن و طراحی های بصری خواهند داشت و محیط قدیمی نرم افزار ها می تواند از نظر تجربه کاربری برای این کاربران به نظر جالب نیاید.

البته همانطور که اشاره شد یک نرم افزار حسابداری خوب تمرکز اصلی خود را بر آمار و ارقام و همچنین ارائه گزارش ها و نمودارهای جامع و کاربردی دارد ولی لازم است در این موارد از گرافیک ها و طراحی های مدرن که جذابیت بصری و جلوه برنامه را به تجربه ای خوب تبدیل کنند، استفاده شده باشد. البته در این مورد نیز نباید زیاده روی نمود و طراحی را از چهار چوب استاندارد خارج نمود تا تمامی کاربران با هر میزان دانش با مشکلی در استفاده از نرم افزار و ارتباط برقرار کردن با آن برخورد نکنند.

در یک جمع بندی کلی می توان گفت طراحی ساده و جذاب محیط نرم افزار حسابداری تاثیر زیادی در افزایش قدرت تحلیل گزارشات و در عین حال درک شفاف تر از وضعیت کسب و کار خواهد داشت که این مهم در خروجی های نرم افزار که در فرمت های مختلف تصویری، pdf و اکسل قابل مشاهده خواهد بود. همچنین رعایت این اصول به بهبود هر چه بیشتر ارتباط حسابداران و مدیران مالی با سلسه مراتب مدیریتی دیگر و بالاتر در سازمان های بزرگ خواهد انجامید.

حتما سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

نرم افزار فروشگاهی کاکتوس

هر فروشگاهی چه بزرگ و یا کوچک، به نرم افزاری مورد اعتماد و آسان جهت انجام تراکنش های محصولات نیاز دارد. نرم افزار فروشگاهی کاکتوس که از آن به نرم افزار صندوق فروشگاهی نیز یاد میشود امکان استقرار در بخش های مختلف فروشگاه بزرگ را داشته و تمامی صندوق ها با یک سرور مرکزی در داخل فروشگاه و یا خارج از آن در اتصال خواهند بود و تمامی تراکنش ها را به صورت کامل و به تفکیک ذخیره خواهند نمود. این نرم افزار بدون محدودیت نیازهای فروشگاه های کوچک و مغازه ها الی فروشگاه های زنجیره ای که چند شعبه در شهر های مختلف را دارند پاسخگوست...