کاکتوس کامپیوتر
نرم افزار حسابداری کاکتوس

کاکتوس کامپیوتر
نرم افزارهای حسابداری کاکتوس

جمعه ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

تا چه حد نیاز داریم از فناوری های روز نرم افزاری استفاده کنیم ؟

1398-04-11
808

تا چه حد نیاز داریم از فناوری های روز نرم افزاری استفاده کنیم ؟
تا چه حد نیاز داریم از فناوری های روز نرم افزاری استفاده کنیم ؟

در استفاده از نرم افزارهای مالی اداری، مثلا برنامه حسابداری، ما همواره با یک چالش مواجهیم: اینکه در مقابل رشد شتابان فن آوری های نرم افزاری و امکانات جدید، به چه میزان از برنامه های موجودمان دست بکشیم و به فن آوری های جدید رو بیاوریم؟

وقتیکه ما از یک نرم افزار حسابداری خاص استفاده می کنیم و امورات کسب و کارمان را مدیریت می کنیم نیازی به ارتقا یا تعویض برنامه نمی بینیم. خصوصا با توجه به اینکه ارتقا نرم افزار، و بیشتر از آن تعویض نرم افزار هزینه های آشکار و پنهان خود را داراست: هزینه آموزش، هزینه وقفه در روند استفاده از نرم افزار، هزینه انتقال اطلاعات از برنامه قدیم به برنامه جدید، و بسیاری هزینه های دیگر. بهمین لحاظ لازم است مدیریت موسسات همواره نسبت به ارتقا یا تعویض نرم افزار با صبر و حوصله و دقت برخورد نمایند.

در طرف مقابل، ایجاد امکانات جدید در فن آوری های نرم افزاری همواره مدیریت موسسات را برای استفاده از این فن آوری ها وسوسه می کند: بعنوان مثال مدیر یک موسسه که قادر است گزارش های کلیدی کسب و کار خود در نرم افزار حسابداری را در هر زمان و هر مکان به روی گوشی همراه خود ملاحظه کند، آنقدر در انجام امور مدیریتی اش کارساز است که نمی تواند براحتی از آن چشم پوشی کند و این امر هزینه های ارتقا یا تغییر نرم افزار را برایش توجیه می کند.

در امر ارتفا یا تغییر نرم افزار، مانند هر کنش مدیریتی، مساله هزینه – فایده مطرح می گردد. ما زمانی باید اقدام به ارتقا یا تغییر برنامه حسابداری کنیم که فایده آن بیش از هزینه آن باشد. ما باید ببینیم هزینه های ارتقا یا تغییر چیست و در ازا آن چه چیزی گیرمان می آید. در این میان برآورد درست از هزینه ها کلیدی است. بعض هزینه ها روشن و سرراست است، از جمله هزینه نرم افزار جدید.

ولی برخی هزینه ها بروشنی دیده نمی شود: هزینه میزان آموزشی که پرسنل برای کار با برنامه جدید نیاز دارد، هزینه های درگیری در مسایل فنی جدید مرتبط با نرم افزار جدید، مثلا از یک برنامه حسابداری تک کاربره می خواهیم به یک برنامه چند کاربره تحت شبکه با اتصالات برخی کاربران از راه دور مهاجرت کنیم.
در این میان مسائل فنی شبکه و اتصالات اینترنتی چه درگیری هایی برای ما ایجاد می کند و هزینه های آن چگونه است؟ یکی دیگر از هزینه ها، هزینه های پشتیبانی از نرم افزار جدید است. بهرحال باید برآورد نسبتا دقیقی از هزینه های درگیر تغییر یا ارتقا نرم افزار داشته باشیم.

از سوی دیگر باید تصویر روشنی از فواید ارتقا یا تغییر برنامه حسابداری داشته باشیم. این فوائد می توان در عمل متفاوت با برآورد اولیه ما باشد، می توان کمتر یا بیشتر باشد. عدم دقت در برآورد اولیه می تواند منجر به این گردد که ما با امید به فواید فراوان از تغییر نرم حسابداری آنرا با هزینه فراوان ارتقا یا تغییر دهیم و در عمل ببینیم که فایده آنچنانی نبرده ایم و بعکس ضررهای فراوان متحمل شده ایم.

حتما سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

نرم افزار حسابداری کاکتوس

نرم افزار حسابداری کاکاتوس برنامه ای جامع است که با استفاده از فناوری های جدید نرم افزاری و آخرین نسخه های بانک اطلاعاتی پیاده سازی شده است. در این مدل امکانات ثبت سرفصل حساب ها، ثبت تراکنش های مالی، و نیز امکانات گزارش گیری در سطح بهترین های نرم افزارهای حسابداری بازار و با توجه به نیازهای متنوع مدیران مالی طراحی و پیاده سازی شده است. این نسخه از حسابداری مالی ظاهری زیبا و شکیل دارد. سهولت کاربری، انسجام و امنیت اطلاعاتی از ویژگی های این نرم افزار حسابداری است.