خرید نرم افزار جامع پیمانکاری کاکتوس

خرید نرم افزار جامع پیمانکاری کاکتوس در راستای تامین نیاز شرکت هایی است که  به صورت پیمانکاری فعالیت می کنند. این شرکتها برای تصمیم گیری درست مدیران خود در رابطه با بستن قراردها و ادامه آنها نیاز به اطلاعات دقیق و صحیحی  دارند، لذا استفاده از سیستم حسابداری ویژه در آنها مسئله ای اجتناب ناپذیر می باشد. در همین راستا کاکتوس در طراحی سیستم خود با استفاده در افراد باتجربه و متخصص این حوزه سعی نموده است به گونه ای عمل نماید که اطلاعات  این سیستم منبع قابل استناد و اصلی جهت مدیریت شرکتهای پیمانکاری  بشمار ‌آید.

باید پذیرفت خرید نرم افزار جامع پیمانکاری در همه شرکت‌های پیمانکاری به این قصد انجام می گیرد که  این سیستم، اطلاعات حسابداری را در اختیار  آنان قرار دهد که  تمام اتفاقات مالی به خوبی در آن ثبت شده و در نهایت به سرعت گزارش گیری شوند.  باید استفاده کنندگان داخلی و خارجی این نوع موسسات هر زمان که بخواهند به سرعت به اطلاعات مالی گوناگونی دسترسی داشته باشند. به همین دلیل می بینیم  استفاده کنندگان و به ویژه مدیران به دنبال خرید برنامه حسابداری هستند که با تکیه بر ویژگی‌های خاص در فرآیند تصمیم گیری  به آنها کمک بسیار مفیدی کند.

دلایل خرید نرم افزار جامع پیمانکاری

خرید نرم افزار جامع پیمانکاری اگر در شرکت‌های پیمانکاری نتواند اطلاعات قابل اتکاء در اختیار آنان بگذارد  هرگز نمیتواند به مدیران و تصمیم گیران  کمک کند در مناقصات و مزایده های مختلف و  انعقاد قراردادهای پیمانکاری، هزینه‌های  را به صورت درستی پیش بینی نمایند، لذا احتمال موفقیت آنان در معاملات به اندازه بسیار زیادی کاهش می یابد.

کاملا روشن است تنها با حدس و گمان و بدون اتکا به اطلاعات درست  و بکارگیری این اطلاعات  در زمان مناسب ارقام پیشنهادی در مزایدات و مناقصات به میزان کاملا زیادی از واقعیت دور خواهد بود و فرایند تصمیم گیری نیز بسیار دشوار است.

در شرکتهای پیمانکاری کسب درآمد با انجام  پروژه‌ ها و قرارداد های مختلف انجام می گیرد، آنان در زمین ها و  کارگاه‌ های کارفرما پروژه های مختلفی را اجرا میکنند، دستگاه های مختلف نصب می کنند، ساختمانهای مورد نیاز را می سازند. جهت بستن چنین قراردادهایی تمام پیمانکاران باید بتوانند با تکیه بر داده های دقیق و درست گذشته که در سیستم حسابداری آنها بر اساس سوابق قرارداد های مشابه ثبت شده است، تمام هزینه ها را با دقت بالا برآورد کنند و  روشهای های کاهش هزینه ها را  به گونه ای که از کیفیت کار نکاهد، بدانند.

پیشنهادی که شرکتهای پیمانکاری به کارفرما داده میشود بر اساس چنین اطلاعاتی است، لذا عدم ثبت تمام وقایع مالی شرکت در طی انجام پروژه های مختلف منجر به ثبت ارقامی در پیشنهادات خواهد شد که با واقعیت تفاوت زیادی خواهد داشت. در چنین مواقعی رقم پیشنهادی در مناقصات بیشتر از  رقبا می تواند شود و یا در مزایدات کمتر از عددی باشد که  رقبا پیشنهاد می دهند.  بدین ترتیب در مقابل رقبا پیشنهاد آنها شانسی برای برنده شدن نخواهد داشت.

با توجه به چنین حقایقی  باید قبول کرد شرکتهای پیمانکاری اقدام به  خرید نرم افزار جامع پیمانکاری می کنند. آنان می خواهند مطمئن باشند با برآورد هزینه های هر پروژه و انجام آن در طی دوره قرارداد و گزارش گیری های متعدد و مورد نیاز  میتوانند سودآوری پروژه را ارزیابی و کسب کنند.

در همین راستاست که میبینیم در نرم افزار کاکتوس که برای شرکتهای پیمانکاری عرضه شده است، یکی از امکاناتی که قرار داده شده امکان انجام حسابداری چند پروژه با هم است تا همزمان امکان ثبت داده های مالی پروژه ها، کنترل آنها و حفظ اطلاعات آنها برای استفاده در ارزیابی پروژه های مشابه وجود داشته باشد. یعنی یک شرکت پیمانکاری می تواند همزمان چند پروژه را مدیریت نماید و با تهیه انواع گزارشات بین دوره و مورد نیاز  از پیشبرد اهداف خود و پیشرفت پروژه های مختلف به طور مستقل و همزمان اطمینان داشته باشد.

روش خرید نرم افزار جامع پیمانکاری

ضرورت  خرید نرم افزار جامع پیمانکاری زمانی مشخص می شود که تهیه صورت‌های مالی با استفاده از دفتر و کاغذ ها و روشهای سنتی، نرم افزارهایی که جامع نیستند و تنها یک قسمت از رویدادهای مالی را به صورت مکانیزه ثبت و مدیریت می نمایند و نرم افزار جامع کاکتوس  مقایسه می گردد.

صورتهای مالی که بر اساس دفاتر تنظیم می گردد همانند زمان های نه چندان دور در گذشته‌، به جرات می توان گفت  تنها در هنگام بررسی و تهیه صورت ‌های مالی کسب و کارهای بسیار کوچک  و رسیدگی  به  وضعیت دخل و خرج آن ها درصد خطای کمی دارد و کار پیچیده ‌ای  نیست. در مشاغلی با صورت تراکنش بالا، عملا  ثبت دستی تمامی وقایع مالی کاری فوق العاده دشوار  و با خطای انسانی بالایی همراه می باشد. در مشاغل خرد هستند که  صاحبان مشاغل با بررسی دفاتر حساب در دوره‌های مالی مشخص، می توانند مطمئن باشند سود و زیان کسب و کارشان  با صحت بالایی محاسبه شده است  و می توانند با تهیه گزارش دستی از آن دفاتر   برای ادامه راه تصمیمات درستی اتخاذ نمایند.

از سویی دیگر خرید نرم افزارهایی که جامع نیستند  نمی توانند کمک کنند  تمامی وقایع یک شرکت پیمانکاری به طور کامل مکانیزه شده و کارهای سیستمی انجام شود. تهیه گزارشات جامع مشکل خواهد و در مراحلی که کارها به صورت دستی انجام میشود، مدیریت کاملی اعمال نخواهد شد.

تهیه انواع گزارشات به سهولت و دقت نرم افزارهای جامع نخواهد بود، لذا خرید نرم افزار جامع پیمانکاری که

شامل خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، نرم افزار خزانه داری پیمانکاری، نرم افزار خرید و فروش پیمانکاری و نرم افزار انبارداری پیمانکاری می شود گزارشات بر اساس اسناد معتبر تنظیم می شوند تا کنترل تمامی فرآیند‌های اقتصادی هر کسب و کار پیمانکاری به درستی و با سرعت انجام گیرد.

با توجه به نوع فعالیت شرکت های پیمانکاری و گرفتن قراردادها بر اساس قیمتهای رقابتی اولین اصل موفقیت  این نوع از کسب و کار فراهم کردن شرایطی است که بتوان اتفاقات مالی را به صورت دقیقی کنترل کرد.

 نرم افزار باید به پیمانکار کمک کند با امکاناتی مانند  امکان ویرایش اسناد و صدور خودکار  اسناد افتتاحیه و اختتامیه طبق گزارشات و اسناد مالی دوره قبل سرعت کار افزایش یافته و خطای انسانی به حداقل برسد.

باید قبول کرد سیستم مالی  قسمت مهمی از واحد حسابداری  شرکتهای پیمانکاری می باشد و برای داشتن بیشترین کارایی باید تمامی وقایع مالی را تحت پوشش خود قرار دهد. بدون چنین ویژگی نمی توان انتظار داشت همه نیازهای  یک مجموعه برآورده شود.

بنابراین یک شرکت پیمانکاری با خرید نرم افزار جامع پیمانکاری میخواهد برنامه حسابداری  در اختیار داشته باشد که نظام پولی و مالی و تجاری کسب و کار را تحت کنترل داشته باشند.  آنان می خواهند با تهیه  اسناد  معتبر و موثق حسابداری  در ارزیابی سود و زیان اقتصادی کسب و کار خود به درستی عمل نمایند. لذا لازمه‌ موفقیت یک نرم افزار حسابداری برای هر کسب و کار پیمانکاری با  حوزه کاری  و گستره فعالیت متفاوت، پیاده کردن آن نرم افزار متناسب با حوزه کاری و گستره فعالیت آن شرکت می باشد، به صورتی که  از طریق حسابداری  شرکت بتوان تمام مسائل مالی را  نظم  داده و طبق برنامه پیش برد.

در یک کلام باید تمامی صورت‌ های سود و زیان‌، هزینه‌ ها  و درآمدها و بهره‌وری‌های کسب و کار همیشه در دسترس قرار گیرند.  

قیمت خرید نرم افزار جامع پیمانکاری

امروزه حسابداری نیز مانند سایر حوزه ها  با پیشرفت تکنولوژی و گسترش آن،  توانسته است امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار دهد تا بتوانند کارهای روتین و تکراری را به طور معناداری حذف نموده و بیشتر زمان خود را صرف تجزیه و تحلیل داده ها نمایند. بدین ترتیب حسابداران به تصمیم گیران شرکت کمک می کنند در زمان مناسب تصمیمات به موقع و درستی را اتخاذ نمایند. رسیدگی به نظام مالی در هر کسب و کاری اهمیت  خاص خود را دارد.

و اکنون که امکاناتی چون امکان استفاده از بانکداری مجازی  فراهم شده است و  پرداخت‌ ها می توانند به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام گردند.  کارتخوان‌ها هم به کمک  کسب و کارها آمده اند، همگی در کنار صورتهای مالی مهمی که  در نرم افزار های حسابداری به راحتی تهیه می شوند کار حسابداری را برای کاربران آسوده تر کرده اند. امروزه حتی اظهارنامه‌های مالیاتی به صورت اینترنتی  ارائه می شوند، لذا کاربری ساده نرم افزار حسابداری  نیز خود  میتواند به حرفه‌ حسابداری شرکتهای پیمانکاری کمک کند  به صورت علمی تر و اصولی‌تر انجام شوند.

مزایای خرید نرم افزار جامع پیمانکاری

صورت‌های مالی همیشه  نیازمند اشراف به اصول حسابداری بوده اند و اکنون با توجه به موارد ذکر شده در بالا  در هر زمان که مدیران اراده کنند در اختیار آنان  می تواند قرار گیرد.  بدین ترتیب  کمک تکنولوژی به امور مالی سبب می شود مدیریت مالی شرکت ها براساس اصول علمی و قانونی  پیش برود و رونق و سوددهی و رشد و توسعه کسب و کار تضمین شود.

خرید نرم افزار جامع پیمانکاری برای مدیریت حسابداری شرکتهای پیمانکاری توسط افراد باتجربه، استادان   و کارشناسانی تهیه دیده شده است که به  نیازهای کسب و کار پیمانکاری اشراف کامل دارند. آنان می دانند حسابداری باید به گونه ای در فرآیند تشخیص، ثبت،  گزارش گیری  عمل نماید که بتوان داده های پیچیده ریاضی را  برای استفاده کنندگان اطلاعات به شکل گزارشی ساده، قابل فهم و معتبر ارائه داد تا  افراد  مزبور امکان قضاوت صحیح  و تصمیم گیری های آگاهانه را به دست آورند.

رسالت برنامه در حقیقت فراهم نمودن شرایطی می باشد که اطلاعات مالی مورد نیاز  استفاده کنندگان داخلی و خارجی از قبیل مدیران مالی و مدیر شرکت، صاحب کسب و کار، سرمایه گذاران و سهامداران، بانک ها و اداره دارایی و.. جهت تصمیم گیریهای درست امکان پذیر گردد.

در همین راستا باید متذکر شویم  مدیران شرکتهای پیمانکاری به علت انجام پروژه های مختلف برای کارفرما در این راستا کارفرما را نیز در لیست استفاده کنندگان خارجی گزارشات خود دارند. اطلاعات حسابداری که در برنامه حسابداری وجود دارد  به طور کلی به  تصمیم گیرندگان خارج سازمان در قالب گزارشات مختلف و صورت‌های مالی مانند ترازنامه، صورتحساب سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد ارائه می گردد.

  این گزارشات نیاز است  با رعایت اصول و استانداردها  تهیه گردند تا استفاده کنندگان به  گزارشات داده شده بتوانند کاملا اعتماد نمایند. آنان این نوع اطلاعات و گزارش‌ها را جهت اخذ تصمیمات مهمی استفاده می کنند. لذا در تهیه  گزارش‌ها و اطلاعات، نرم افزار موفق باید ویژگی‌های کیفی  را مدنظر قرار دهد تا برای تصمیم‌گیری استفاده کنندگان مفید و قابل استناد و قابل استفاده شود.

خرید نرم افزار جامع پیمانکاری رایگان

خرید نرم افزار جامع پیمانکاری زمانی برای پیمانکار مفید است که در تفسیر داده ها و اندازه گیری میزان پیشرفت قراردادها و پیش بینی نتایج بتواند به آنها کمک نماید. پروژه های به صورت کوتاه مدت و بلند مدت نیاز به ارزیابی و کنترل مداوم دارند  زیرا هر تغییر بدون برنامه ریزی می تواند یک پروژه موفق را به شکست منتهی گرداند.  در عرضه برنامه جامع حسابداری هدف بر این قرار گرفته است که  نرم افزار  به کنترل   پروژها کمک نماید. به همین دلیل خرید نرم افزار جامع پیمانکاری چهار برنامه را شامل می شود که در ادامه به آن ها اشاره می گردد:

خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری به عنوان اولین برنامه پکیج حسابداری  به کاربر اجازه می دهد در هنگام تهیه گزارشات بر روی سرفصل ها  جستجوی قویی داشته باشد، از اسناد به صورت روزانه و ماهانه کپی بگیرد، در یک بانک،  اطلاعات مالی شرکت های متفاوت  را تعریف و نگهداری نماید و امکانات دیگری که کاربران با خرید نرم افزار جامع پیمانکاری به صورت رایگان از سایت کاکتوس از نزدیک با انها آشنا می شوند.

خرید نرم افزار جامع پیمانکاری غیر از نرم افزار حسابداری بخش مهم دیگری را نیز در مدیریت مالی و حسابداری شرکتهای پیمانکاری تحت پوشش قرار میدهد؛ نرم افزار خزانه داری پیمانکاری در این پکیج عرضه می گردد تا  به نگهداری و سازماندهی سرمایه‌های نقدی شرکت کمک نماید.

زیرا وجوه نقد و سرمایه های نقدی   یکی از  بخش های مهم و حساس حسابداری  بوده و اطلاع از میزان و تغییرات آن در حال و آینده برای هر بنگاه تجاری به دلیل تاثیراتی که در معاملات می گذارد اهمیت دارد. اطلاع از میزان نقدینگی و تعهداتی که این نقدینگی را کاهش می دهند و زمان این کاهش، همگی اطلاعاتی هستند که در برنامه ریزی و استراتژی  هر شرکتی باید مدنظر قرار گیرد؛  شرکت ها جهت انجام پروژه ها با توجه به روش پرداختی که کارفرما در طی قرارداد متعهد شده است باید بر میزان نقدینگی خود حساب کنند. گاهی با تکیه بر همین اطلاعات شرکت لازم میبیند برای تامین نقدینگی از بانک و یا سرمایه گذاران کمک بگیرد.

در همین راستا باید توجه کرد  دارایی ‌هایی نقد و اسناد دریافتنی مانند چک قسمتی از دارایی شرکت هستند، لذا در نرم افزار خزانه داری پیمانکاری امکان تعریف دسته چک و مشخص نمودن وضعیت چک ها از قبیل امانی بودن و یا برگشتی بودن ثبت می گردد. در یک نرم افزار تمام اطلاعات اسناد دریافتی و پرداختی مانند چک و سفته به عنوان بخش از دارایی ها باید به طور کامل ثبت گردند. خرید نرم افزار جامع پیمانکاری در برنامه خزانه داری  خود عملیات دریافت و پرداخت  را به دو بخش نقدی و غیر نقدی تقسیم میکند.

در این برنامه  برای تهیه گزارشات مربوط به اسناد، امکاناتی در اختیار کاربر قرار گرفته است که می تواند بر اساس نیاز خود  گزینه های متفاوتی را انتخاب نمایند و گزارشات را بر اساس آن گزینه ها تهیه نماید و اطمینان داشته باشند با توجه به ارتباط برنامه خزانه داری کاکتوس با سایر برنامه های این پکیج گزارشات به روز و دقیق می باشند. این گزارشات هستند که به تصمیم گیران این امکان را می دهند که بتوانند برای  بستن قراردادهای مختلف اقدام نمایند و مطمئن باشند می توانند برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

کاربران حسابداری خزانه داری با توجه دسترسی که برای انان تعیین و تعریف می گردد به گزارشات دریافت و پرداخت و  اسناد دریافتنی و پرداختنی دسترسی دارند.

سفارش خرید نرم افزار جامع پیمانکاری

سرمایه گذاران شرکت های پیمانکاری به علت دخیل بودن عوامل مختلف در پیشبرد پروژه ها،  بابت اندوخته هایشان نگرانی دارند، لذا جهت همراه نمودن آنها و دادن اطمینان خاطر به ایشان که شرایط تحت کنترل میباشد نیاز است همواره اطلاعات مالی را به روز در اختیار داشت، هزینه ها را کنترل  کرد و به موقع برای افزایش درآمدها و  کاهش هزینه ها اقدام گردد.

 فراهم کردن چنین توانایی  با  استفاده از روش های سنتی  ممکن نیست. در روش سنتی به خوبی از داده ها برای پیش بینی و برآورد پروژه های آتی نمی توان استفاده نمود، به همین دلیل  خرید نرم افزار جامع پیمانکاری با فراهم نمودن امکاناتی  همچون تهیه گزارشات میان دوره ای پروژه های مختلف به صورت جداگانه و بررسی  پروژه ها به هر تعدادی که باشند، تهیه گزارشی که نشان می دهد هر پروژه   به چه قیمتی تمام شده است و ارائه صورت مالی  سود و زیان آنها و همچنین امکان تعریف چندین حساب و تهیه  گزارش گردش آنها و سایر امکانات، شرایطی را فراهم نموده است که بتوان پروژهای مختلف را باهم مقایسه نمود.

مقایسه کردن اطلاعات  هر پروژه با پروژه های دیگر میتواند اطلاعات مفید در زمینه هزینه ها، درآمد و فرایند انجام کار در اختیار مدیران قرار دهد تا برای پروژهای آینده و یا ادامه پروژه تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

*سومین برنامه ای که با خرید نرم افزار جامع پیمانکاری در اختیار شرکتهای پیمانکاری قرار میگیرد نرم افزار انبارداری پیمانکاری می باشد. نرم افزاری که به کاربران اجازه می دهد بر اساس وسعت کار شرکت و محل های مختلفی که پروژه ها در آن انجام می شود یک یا چند انبار برای پروژه های مختلف تعریف نمایند. کاربران با برنامه انبارداری کاکتوس این پکیج، قادر خواهند بود  برای کنترل پروژه ها  از امکاناتی مانند  تهیه گزارش موجودی مقداری و ریالی کالاهایی که در هر یک از پروژه ها  مصرف شده  است، استفاده نمایند و در زمان مناسب اقدام به سفارش کنند و یا برای برآورد کالایی که برای پروژه های مشابه استفاده خواهد شد کمک بگیرند.

 در بودجه بندی و براورد هزینه هر پروژه داشتن دسترسی به نمونه های مشابه و مقایسه نمودن ابعاد کار و عوامل دخیل در کم و زیاد شدن کالاهای مصرف شده، همگی اطلاعاتی هستند که شرکتهای پیمانکاری حرفه ای به خوبی از آن بهره می برند. کاکتوس با تهیه پکیج، یکی از اهدافی که دنبال می کند دادن این امکان به شرکتهاست که بتوانند کار خود را گسترش دهند و در همین راه یک بانک اطلاعاتی قابل استناد در اختیار داشته باشند. در  این پکیج  به همین دلیل  از فناوری های نرم افزاری  به خوبی بهره گرفته شده است.

لازم به ذکر است جهت کنترل بهتر انبار در این برنامه  تمام حواله های خرید و فروش و حتی کالاهایی که مرجوع شده اند و یا امانی می باشند  و یا حتی به سایر انبارها منتقل شده اند، همگی ثبت می گردند تا انبارگردانی و گزارش گیری به صورت دقیق و صحیحی انجام گیرد.

برنامه خرید نرم افزار جامع پیمانکاری کاکتوس

خرید نرم افزار جامع پیمانکاری برنامه دیگری را به نام نرم افزار خرید و فروش پیمانکاری در اختیار شرکتهای پیمانکاری  قرار میدهد.  در این برنامه امکانات متفاوتی جهت مدیریت بهتر مالی در اختیار شرکت قرار می گیرد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

*یک شرکت با توجه به اینکه می تواند کار خود را به گونه ای گسترش دهد که حتی با ارزهای مختلف کار کند،   با کمک برنامه کاکتوس میتوان برای کالاها و خدمات قیمت ارزی و ریالی تعریف کرد.

 *لازم به ذکر است در برنامه خرید و فروش کاکتوس، خرید و فروش محدود به کالاها نیست و خدمات را نیز شامل می شود و برای هر خرید و فروشی که اتفاق می افتد فاکتور صادر می گردد.

*در این برنامه همچنین کاربر قادر خواهد بود برای هر خدمت یا کالا، قیمتهای متفاوتی را تعریف نماید و بنا بر شرایط مختلف آن ها را لحاظ نماید.

*تمام وقایعی که اتفاق می افتد در طی گزارش گیری های مختلفی به اطلاع استفاده کنندگان  می رسد. از جمله گزارشاتی که در همین راستا می توان به انها اشاره کرد؛ گزارشی مانند گزارش سود و زیان فروش است که  برای هر کالا  بر اساس قیمت خرید میتوان تهیه نمود و یا گزارشات فصلی که باید به دارایی ارائه داد.

 و اما کلام آخر؛ در نرم افزار جامع پیمانکاری کاکتوس با توجه به اینکه هر سازمانی نیاز دارد شرایطی در آن فراهم گردد که سرمایه‌گذاران، اعتبار دهندگان و مدیران  نسبت به مسائل اقتصادی شرکت  بهتر بتوانند تصمیم گیری ‌ کنند، سعی شده است یک سیستم اطلاعاتی جامع فراهم شود  تا  اطلاعات مورد نیاز  در اختیار تصمیم گیران قرار داده شود. کاربران باید بتوانند با کمک پکیج حسابداری در راستای سرمایه گذاری بهتر و انتخاب درست تر قراردادها و پیشبرد بهتر پروژه ها گام بردارند.