خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی

خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی کاکتوس با هدف تحت پوشش قرار دادن تمامی عملیاتی  که در یک شرکت تولیدی و صنعتی انجام میشود، عرضه می گردد. این عملیات ها از برنامه ریزی تولید و  خرید مواد اولیه  برای تولید کالاها شروع شده  و  در ادامه تمامی مراحل و فرایندهای حین تولید را تا  تولید کالا در بر میگیرد و به برآورد و محاسبه هزینه تولید کالاها و مشخص نمودن بهای تمام شده و تعیین قیمت نهایی کمک می نماید. نرم افزار جامع این امکان را به کاربران می دهد که به تمامی عملیاتها در هر دوره مالی دسترسی داشته باشند.

خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی  با دادن امکان ثبت انواع هزینه ‌های تولید که در هر شرکت تولیدی و صنعتی وجود دارد به کاربران این توانایی را می دهد که از این  داده ها برای کنترل شرایط موجود و پیش بینی و برنامه ریزی برای رصد آینده‌ و داشتن عملکرد موفق‌ استفاده نمایند. به همین دلیل حسابداری تولیدی یکی از پرکاربردترین  برنامه های حسابداری می باشد و تمامی شرکت های صنعتی سعی می کنند با جمع‌آوری اطلاعات مفیدی در رابطه با امکانات هر برنامه در زمینه های همچون ثبت انواع هزینه‌های تولید، برآورد و محاسبه درآمدهای شرکت‌های تولیدی، محاسبه دقیق هزینه های سربار، ثبت سریع تمامی مراحل حسابداری یک شرکت تولیدی و حتی انواع گزارشاتی که شرکت های تولیدی جهت ارائه به دارایی و یا به استفاده کنندگان داخلی و خارجی نیاز دارد و  بسیاری از  موارد دیگر به انتخاب بهترین برنامه حسابداری صنعتی بپردازد.

 از این‌ رو لازم می دانیم توضیحاتی را در رابطه با نرم افزار جامع حسابداری که کاکتوس برای شرکت های تولیدی و صنعتی عرضه نموده است ذکر نماییم، امید است مفید افتد.

خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی  آنلاین

هر شرکت تولیدی در اولین قدم نیازمند برنامه ای  می باشد که به ثبت و محاسبه دقیق هزینه های آن واحد بپردازد و توانایی ارائه گزارشاتی در این زمینه را داشته باشد. صاحب کسب و کار و مدیران قسمت های مختلف باید بتوانند در زمان مناسب بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایند.

این  شرکت ها مواد اولیه و کالاهایی را خریداری  می نمایند که طی فرایندهایی آنها را تغییر شکل داده  و یا به کالای جدیدی تبدیل می نمایند. هزینه هایی که جهت خرید این مواد اولیه میشود و همچنین هزینه هایی که در راه تبدیل آنها به کالایی دیگر انجام می شود  تا به فروش رسیده و درامد برای مجموعه کسب نماید،  در تعیین سود خالص هر تولیدی نقش کلیدی را ایفا می نمایند. شرکت های تولیدی با کمک عوامل تولید به ساخت کالاهای جدید می پردازند.

لذا در پکیج نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی،  خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی اولین زیر مجموعه این پکیج است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این نرم افزار مخارجی که برای اداره امورات  معمول و پیشبرد فعالیت‌های شرکت  انجام میشود  و تحت نام هزینه می باشد، همگی در وضعیت های پیش نویس و  غیر قطعی و یا قطعی و نهایی ثبت می شوند تا هرگونه اشتباهی که میتواند ناشی از خطای انسانی و … غیره باشد، قابل ویرایش شود. گزارشاتی که از قسمت هزینه دریافت می شود کاملا قابل استناد باید باشند.

باید توجه داشت هزینه ها منافع آتی نداشته  ولی برای اداره تولیدی و تداوم فعالیت شرکت تولیدی نیاز هستند لذا تحت کنترل بودن هزینه ها ضروری است. در همین راستا میتوان گفت  خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی محیطی را فراهم می کند تا انواع هزینه‌های صورت گرفته، ثبت شده و برای  حسابهای کل، معین، تفضیلی به کار برده شود.

ارزش خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی

 هزینه ‌های ثبت شده در نرم افزار حسابداری تولیدی و صنعتی  در دو دسته کلی هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم یا سربار  دیده می شوند، کاربران به راحتی اسنادی که به طور مستقیم به  هزینه هایی که با بخش تولید و ساخت کالاها  ارتباط دارند را ثبت می کنند به طور مثال هزینه هایی مانند دستمزد مستقیم،  برق مصرفی قسمت تولید، مواد اولیه ای که به طور مستقیم  جهت ساخت مورد استفاده قرار می گیرند و یا موادی که به طور غیرمستقیم در فرایند تولید دخیل هستند همگی  ثبت  می شوند و با کمک امکاناتی مانند  گروه بندی، اسناد حسابداری گروهبندی شده و در زمان مناسب بر طبق گروه  بندی های انجام شده به راحتی و به سرعت در قالب گزارشات حسابداری ارائه می گردند، در این گزارشات حتی هزینه حمل مواد اولیه خریداری شده و یا هزینه تعمیر ماشین آلات تولید کاملا در دسترس می تواند قرار گیرد.

اهمیت ثبت تک تک این هزینه ها بدان جهت است که آنها به طور  مستقیم با فرایند  تولید کالا ارتباط دارند و بهای تمام شده کالا را تشکیل خواهند داد که در قیمت گذاری کالا نقش کلیدی را بازی می نماید.

موفقیت هر شرکت تولیدی در گرو پرداختن  به تک تک هزینه ها به‌ صورت جداگانه و  بررسی آن ها می باشد. مدیر تولید های موفق با بررسی دقیق هزینه ها و بهای تمام شده کالا در راستای بهره وری مجموعه کمک می نمایند. آنها  هزینه های مستقیم و غیر مستقیم را در خلال گزارشات نرم افزار حسابداری تولیدی و صنعتی  مشاهده نموده و فرایندهای تولید  را در صورت امکان تصحیح می نمایند تا بتوانند در راستای کاهش هزینه های تولید گام بردارند.

تهیه گزارشات بین دوره ای یکی از امکاناتی است که با خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی کاکتوس فراهم میشود تا شمای کلی از وضعیت موسسه در اختیار مدیر تولید و سایر استفاده کنندگان قرار بگیرد. با توجه به ثبت هزینه های دستمزد کارگران قسمت تولیدی و کارگران مشغول در قسمت مواد خام و  دستمزد اپراتور هایی که با ماشین‌آلات کار می کنند، حتی در زمینه تغییر نیروها در پست و بخش های مختلف و یا جذب افراد جدید راحت تر تصمیم گیری  میتوان نمود.

 باید قبول کرد هزینه دستمزد در بهای تمام شده کالاها سهم زیادی را به خود اختصاص میدهد، حتی دستمزد  کارکنان  در نگهبانی و  یا سرپرستان تولید  نیز در بهای تمام شده کالاها  موثر می باشند و در قسمت  هزینه ‌های غیر مستقیم و سربار در بخش هزینه های دستمزد در اختیار تصمیم گیران موسسات قرار می گیرد.

 هر گونه اشتباهی در محاسبه بهای تولید به طور مستقیم در تعیین قیمت کالا موثر بوده و سبب کاهش سود خالص و یا کاهش فروش کالا و مزیت رقابتی آن خواهد شد؛ بنابراین به جرات میتوان گفت کنترل بهای تمام شده کالا یکی از مهمترین وظایف مدیر تولید بوده و در سرنوشت موسسات نقش فوق العاده مهمی را بازی می نماید.

خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی در کاکتوس

در سوی دیگر ثبت درآمد و کنترل آن مسئله مهمی است که در مدیریت یک مجموعه و تداوم عمر موسسه نقش مهمی بازی را می کند. به طبع هیچ مجموعه ای بدون درآمد و سود خالص نمی تواند به حیات خود ادامه دهد. با خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی کاکتوس تمامی عملیات های مربوط به درآمدها  برای یک موسسه تولیدی و صنعتی نیز همچون هزینه‌ها ثبت می گردد.

تا این نوع حسابداری به مدیران و تصمیم گیران کمک نماید با یک پیش‌بینی دقیق از هزینه‌های که انجام خواهد شد و درآمدهایی که به دست خواهد آمد برای تولید یک محصول در  موسسه خود  تصمیم گیری نمایند. آنان با داده های پیچیده ریاضی و بیان آماری دقیق که اکنون در قالب گزارش هایی که داده ها را برای تجزیه و تحلیلی به شکل ساده ای ارائه میکند میتوانند میزان ریسک‌پذیری و قیمت منطقی محصولات خود را تعیین کنند.

 بدین‌ ترتیب چنین امکاناتی به افراد کمک می کند با اطلاعات برنامه های  حسابداری صنعتی در عرصه تولید تصمیماتی درستی را اتخاذ نمایند. کاربران همچنین با ثبت درآمدها  در دو دسته بندی درآمدهای عملیاتی (اصلی) و درآمدهای غیر عملیاتی (فرعی) به استفاده کنندگان این امکان را می دهند   در کنار کنترلی همه‌جانبه  بر روی هزینه‌های دستمزد، مواد برای ادامه روش های کنونی و یا تغییرات لازم  تصمیماتی معقولانه ‌تر و دقیق‌تر بگیرند.

باید قبول کرد هدف از تاسیس یک کسب و کار  تولیدی کسب سود با فروش کالاهای تولیدی می باشد و اگر درآمد حاصل از این فروش صورت نگیرد، عملا ادامه حیات کسب و کار امکان پذیر نمی باشد. قابل ذکر است درآمدی که از فروش کالای تولیدی شرکت  حاصل می شود جزو درآمد عملیاتی محسوب می گردد و محور اصلی ادامه حیات شرکت می باشد.

 البته در این میان درآمدهای دیگری نیز موسسات در کنار درآمد حاصل از فروش کالا کسب می نمایند که تحت عنوان درآمدهای غیر عملیاتی مطرح می باشد، در همین راستا میتوان به درآمدهایی مانند درآمدهای حاصل از فروش ضایعات و یا درآمدهای  غیر ثابتی همانند جوایز و سودهای بانکی اشاره نمود. در نرم افزار حسابداری صنعتی و تولید هر دو نوع درآمدها ثبت می شوند تا در انواع گزارشات به اطلاع استفاده کنندگان رسانده شود.

کاکتوس با قرار دادن  امکان انتقال و ارسال اطلاعات و همچنین  گزارشات در  قالب اکسل و پی دی اف و… به استفاده راحت تر از این گزارشات کمک نموده است. البته کاکتوس برای سهولت بیشتر کار با نرم افزار حسابداری و تصمیم گیری های به موقع  امکان تهیه گزارش عملیات روزانه را نیز به کاربران داده است تا مدیرانی که با دقت کارکرد موسسه خود را  زیر نظر دارند از شرح گزارشات روزانه برای کنترل بهتر مجموعه خود استفاده نمایند. همچنین در  نرم افزار حسابداری کاکتوس برای به حداقل رساندن خطاهای انسانی و برای سرعت عمل امکان انتقال گردش حساب یک سرفصل به  یک سرفصل دیگر فراهم شده است.

از امتیازات دیگر خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی این است؛ حسابداران برای پیش بینی هزینه های تولید از اطلاعات دوره های مالی سالهای قبل به خوبی استفاده می نمایند،  به همین دلیل توجه به هزینه مواد اولیه   و تغییرات آن در دوره جدید به عنوان  عضو موثری  از انواع هزینه های تولید اگر از همان ابتدا مشخص باشند، دشواری کار حسابداران  را کاهش‌  می دهند.

 لذا جهت کمک به حسابداران  یکی دیگراز  امکاناتی که برای حسابداران در این پکیج جذاب می باشد و به افزایش آگاهی آنان کمک می کند، انتقال داده ها از اسناد  اختتامیه به اسناد افتتاحیه دوره مالی جدید  و  همچنین انتقال سرفصل حسابها در کنار   اطلاعات پایه از  سال مالی قبل  به سال مالی جدید است.  آن‌ها از داده ها و اطلاعات قبل کمک می گیرند تا با برآورد دقیق تر  هزینه‌های تولید و پیش‌بینی سود،  جهت ادامه  فعالیت بهتر به شرکت یاری رسانند.

خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی رایگان

در هنگام خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی با چهار نرم افزار در کنار هم کاربران روبرو می شوند؛ نرم افزارهایی که با هم در ارتباط هستند. این برنامه ها در عین اینکه مستقل هستند و هر کدام به تنهایی می توانند قسمتی از رویدادهای مالی یک مجموعه تولیدی و صنعتی را پوشش دهند، به تکمیل کارکرد های هم دیگر نیز با توجه به ارتباطی که دارند کمک می نمایند.

 در این نرم افزار طراحان کاکتوس بنا بر تجربیات و تخصص خود و تجربیاتی که حسابداران با تجربه و مدیران مالی حرفه ای فعال در زمینه  حسابداری صنعتی انتقال داده اند،، اقدام به نیاز سنجی کرده و سعی نموده اند و پکیجی در اختیار صنعت کشور قرار می دهند که تمام نیاز های آنان را برآورده سازد. امکانات حرفه ای در کنار کاربری ساده قرار گرفته است به صورتی که حتی هنگام خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی به صورت رایگان از سایت، کاربران می توانند از امکانات استفاده نمایند. همانطور که در قسمت قبل نیز اشاره شد  اولین برنامه، نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی است  و دومین برنامه کاربردی،  نرم افزار انبارداری صنعتی و تولیدی است.

مزایای خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی 

 خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی صورت های مالی  را در اختیار کاربران قرار میدهد تا به عنوان ابزاری قدرتمند در اختیار شرکت ها قرار گیرد.  در میان  لیست صورت های مالی مهم که هر تولیدی به آن نیاز دارد و  خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی  کاکتوس می‌تواند در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد می توان به  ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد، صورت سود و زیان اشاره نمود که ورود نقدینگی و مکان و  زمان و مقدار مصرف آن  را در اختیار استفاده کنندگانی مانند مدیرعامل و سهامداران، سرمایه گذاران قرار می دهد.

تمامی استفاده کنندگان داخلی و خارجی به  صورت‌های مالی به دلیل اینکه  حول دارایی‌ها و بدهی‌های  موسسه می‌گردد جهت تحلیل موقعیت فعلی تولیدی و  پیش بینی آینده آن نیاز دارند. آنان بدون در اختیار داشتن چنین اطلاعاتی نمیتوانند در صورت لزوم تغییراتی را در استراتژی کنونی سازمان خود و یا در طراحی و برنامه ریزی استراتژی آینده آن اعمال نمایند.

باید پذیرفت وقتی استفاده کنندگان اطلاعاتی  دقیقی در مورد جزئیات دارایی ‌ها و   همچنین بدهی ‌های موسسه  خود  از طریق  ترازنامه به دست آورند، میتوانند در رابطه با مواردی مانند افزایش دارایی ها تصمیم گیری نمایند.

آنان اگر درباره میزان درآمد ها و همه هزینه‌ های خود اطلاعاتی نداشته باشند یعنی صورت سود و زیان به صورت صحیح و دقیق چنین اطلاعاتی را در اختیار  آنان قرار ندهد، چگونه می توان انتظار داشت در رابطه با توسعه کار تصمیم به هنگامی را اتخاذ نماید.  در همین راستا نرم افزار جامع حسابداری کاکتوس با کمک صورت های مالی   می خواهد کمک کند محاسبه سود و زیان شرکت تولیدی به سادگی امکان پذیر گردد.

اما همانطور که اشاره گردید نرم افزار دوم این پکیج خرید  نرم افزار انبارداری صنعتی و تولیدی می باشد. چه کسی می تواند نقش انبارداری صحیح و دقیق را در سودآوری و یا زیان دهی یک مجموعه تولیدی که با انبار مواد اولیه و انبار کالاهای ساخته شده سروکار دارد و هزینه مواد اولیه آن سهم بزرگی در هزینه هاست و درآمد اصلی آن از فروش کالاست، نادیده بگیرد؟

 اطلاع از میزان مواد اولیه و تاریخ ورود و خروج آنها در ادامه حیات خط تولید نقش فوق العاده مهمی را بر عهده گرفته است؛ برای برنامه ریزی تولید هر مدیر تولیدی به داشتن اطلاعات دقیق در رابطه با مواد اولیه و قیمت و موجودی آن و حتی میزان مصرف آن نیازمند است. به گونه ای که در نرم افزار انبارداری صنعتی و تولیدی برای انبار مواد اولیه امکان تعریف نقطه سفارش وجود دارد.

 کاربر میتواند با توجه به تعداد و تنوع مواد اولیه  مقدار با صرفه ی سفارش را برای آنها به تفکیک تعریف نماید. هر مدیر تولیدی می داند برای هر واحد کالای که ساخته خواهد شد از هر ماده ای به چه میزان نیاز مند است، لذا با تعریف نقطه سفارش مقرون به صرفه و متناسب با نیاز خط تولید و تعریف حداقل و میزان حداکثر موجودی برای هر کدام از کالا یکی از گام های مهم در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری می تواند برداشته شود

از سوی دیگر مدیریت انبار کالاهای ساخته شده در میزان فروش و پاسخگویی مناسب به سفارشات نقش خاص خود را دارد، نمیتوان بدون مدیریت انبار کالاهای ساخته شده به موقع سفارشات را پاسخ داد، لذا در نرم افزار انبارداری صنعتی و تولیدی انواع رسید و حواله ‌فروش، مرجوعی، ابتدای دوره و.. و حتی انتقالی بین انبارها قابل صدور می باشد تا کاربران همیشه از موجودی انبار خود اطلاعات درستی داشته باشند.

برنامه خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی 

در هنگام خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی سومین برنامه ای که نظر کاربران را به خود جلب می نماید نرم افزار خرید و فروش صنعتی و تولیدی است. بدون فروش کالای ساخته شده هیچ شرکت تولیدی نمیتواند به مدت زیادی به حیات خود ادامه دهد، به همین دلیل پرداختن به قیمت مناسب برای  فروش بر اساس میزان سود زیان تعیین شده تنها با فروش کالا معنا خواهند یافت. بدون اینکه فروشی صورت گیرد برنامه ریزی برای  سرمایه‌گذاری‌ های بعدی معنای خود را از دست خواهد داد.

هدف از خرید یک پکیج حسابداری برای  شرکت تولیدی دستیابی به  صحیح ترین  و دقیق ترین  داده ها می باشد، داده هایی که مانند نقشه یک راه  به گردانندگان نشان دهند در راه دستیابی  کامل به اهداف تعریف شده برای سازمان آیا گام بر می دارند یا نه؟

لذا  پکیج حسابداری  به برنامه خرید و فروشی نیاز دارد که با قرار دادن اطلاعات دقیق در زمینه فروش کالاها به فراهم کردن امکانات لازم برای دستیابی به اهداف  کمک نماید. با مهیا بودن امکان تهیه انواع گزارشات خرید و فروش به صورت تفکیک شده بر اساس فاکتورها  و یا اعمال فیلتر بر اساس تاریخ، مشتری و…  می‌توان  اطمینان داشت استراتژی های سازمان برای درامد زایی قابل کنترل خواهد بود.

 باید حسابداری بتواند  واحد های تولیدی را در جهت  دستیابی  به برنامه های رشد و  توسعه خود و هدایت  پروژه  های مالی در شرکت های تولیدی به  میزان مطلوب به خوبی هدایت کند.

لازم به ذکر است در نرم افزار  خرید و فروش صنعتی و تولیدی کاکتوس  جهت  کنترل بهتر فروش، ثبت فاکتور کالا و خدمات، مرجوعی بودن کالا و یا حتی وضعیت امانی و برگشت از فروش همگی باید کاملا مشخص باشند.

قسمت چهارمی که در هنگام خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی مورد توجه میباشد؛ نرم افزار خزانه داری صنعتی و تولیدی می باشد که در کنار سایر امکانات پکیج قرار میگیرد تا در کنار  کم کردن  هدر روی مواد اولیه و  بهبود کنترل ورود و  خروج  مواد از انبارها و قیمت گذاری سریع و درست در کنترل مالی و جریان نقدی شرکت کمک نماید.

حسابداران با تجربه به خوبی می دانند با کمک نرم افزار خزانه داری   می توانند جریان وجه نقد و تبادل آن را  با سایر سازمان‌های و مشتریان   کنترل نمایند. اطلاع از میزان جریان نقدی و منابعی که در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت به ذینفعان شرکت کمک می نماید در رابطه با  معاملات خود با خریداران کالاهای خود  و فروشندگان مواد اولیه سیاست های بهتری را اتخاذ نمایند. آنان با اطلاع از صورت مالی وجوه نقد و  بدهیهای که باید تصفیه شوند میتوانند در رابطه با تزریق منابع مالی به موقع اقدام نمایند.

در نرم افزار جامع خزانه داری صنعتی و تولیدی کاکتوس برای کاهش خطاهای انسانی و افزایش سرعت عمل کاربران اسناد به صورت خودکار صادر می گردند و با کمک امکان انواع گزارش گیری متناسب با نیاز کاربران، این فرصت به حسابداران داده شده است با صرفه جویی در وقت و کاستن زمان برای انجام کارهای تکراری به بررسی فرایندهای مالی شرکت پرداخته و به مدیران در تجزیه و تحلیل مالی کمک نمایند.

و اما کلام آخر:  در میان انواع ملزومات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کارهای  تولیدی، حسابداری تولیدی به  عنوان یکی از ابزارهای لازم برای اداره شرکت مطرح می باشد.  در کنار استفاده از حسابدار ماهر،  خرید نرم افزار حسابداری صنعتی و تولیدی  می تواند به مدیریت کامل شرکت منتهی شود.

زیرا برای مدیریت موفق تولید هر کالایی  به گزارش هایی نیاز است که داده های پیچیده را به شکلی ساده قابل تجزیه و تحلیل نماید؛ مدیران برای برآورد سود خود به چنین سوابق و اطلاعاتی نیاز دارند.  آنان حسابداری تولیدی کاملی را نیاز دارند که بتوانند به وسیله آن فرایندهای مالی را تحت کنترل درآورند، چنین مدیریتی می تواند  تاثیر  قابل توجهی در آینده یک شرکت گذارد.