آشنایی با نرم افزار خزانه داری بازرگانی و شرکتی

نرم افزار خزانه داری کاکتوس یا نرم افزار چک و صندوق مدیریت نقدینگی را که مهم‌ترین دغدغه مدیران ارشد مالی می باشد را به خوبی مدیریت می کند. نرم افزار خزانه داری کاکتوس بگونه‌ای طراحی شده است که از کلیه روش‌های دریافت و پرداخت پشتیبانی می‌نماید. در برنامه چک و صندوق کاکتوس سعی شده است کلیه فرآیند‌ها بصورت هوشمند کنترل شده و عملیات‌های ممکن نیز بصورت خودکار صورت پذیرد تا علاوه بر دقت بالا ، سرعت انجام امور نیز بالا برود. نرم افزار خزانه داری (دریافت و پرداخت) کاکتوس وضعیت وجوه نقد و انواع اسناد دریافتنی و پرداختنی را کنترل کرده و فرآیند دریافت و پرداخت را به طور کامل مکانیزه مینماید به گونه ای که مطلقا جهت ثبت عملیات خزانه داری نیاز به صدور سند مالی دستی نیست و کلیه اسناد مالی مرتبط با عملیات خزانه داری به طور خودکار ایجاد خواهند شد. اتصال به برنامه حسابداری و ثبت سند دریافت یا پرداخت، امکان چاپ چک، امکان راس گیری، از جمله امکانات متعدد این برنامه می باشد.

قبل از آنکه به بیان ویژگی های این سیستم نرم افزاری بپردازیم، به شما پیشنهاد می دهیم ابتدا ویدیو تهیه شده روبرو را، که دمو کوچکی از ویژگی ها و شمایل کلی برنامه به نمایش گذاشته است را تماشا کنید.

قیمت نرم افزار حسابداری بازرگانی
20000 +

تجربه‌های موفق اجرایی

بیش از 20,000 تجربه موفق اجرایی نرم افزار برای تمامی کسب و کارها

98 +

مشاغل تحت پوشش

پوشش دهی و ساپورت بیش از 98 کسب و کار مختلف حوزه های مختلف

مدیریت هوشمند تمامی کسب و کارها

آشنایی با بخش های مختلف نرم افزار خزانه داری بازرگانی و دریافت و پرداخت

زیر سیستم های نرم افزار حسابداری
ویژگی مهم سیستم‌  خزانه داری

اطلاعات بیشتر

امکانات نرم افزار حسابداری
امکانات نرم افزار خزانه داری

اطلاعات بیشتر

اصناف تحت پوشش نرم افزار حسابداری
اصناف و کسب و کارهای تحت پوشش

اطلاعات بیشتر

سوالات متداول نرم افزار حسابداری
سوالات متداول

اطلاعات بیشتر

دمو نرم افزار حسابداری
دمو نرم افزار

اطلاعات بیشتر

پشتیبانی نرم افزار
پشتیبانی نرم افزار

اطلاعات بیشتر

نظرات مشتریان نرم افزار حسابداری
نظرات مشتریان

اطلاعات بیشتر

لیست قیمت نرم افزار حسابداری
لیست قیمت نرم افزار خزانه داری

اطلاعات بیشتر

تماس با ما نرم افزار حسابداری
تماس با ما

اطلاعات بیشتر

نرم افزار رایگان حسابداری
نرم افزار رایگان خزانه داری

اطلاعات بیشتر

ویدیوهای آموزشی نرم افزار حسابداری
ویدیوهای آموزشی نرم افزار

اطلاعات بیشتر

آشنایی بیشتر با

مهمترین ویژگی های نرم افزار خزانه داری بازرگانی

01

اتصال به POS

اتصال مستقیم به PC POS بانک و افزایش امنیت و سرعت
02

تحت شبکه

امکان کار تحت شبکه برای شرکت هایی که بیش از یک کاربر دارند.
03

صدور سند اتوماتیک

صدور اتوماتیک سند حسابداری اسناد ثبت شده در سیستم خزانه داری
04

گزارشات متنوع

گزارشات متنوع همچون گزارش تراکنش های چک و بانک و راس گیری در نرم افزار دریافت و پرداخت
05

پیوست فایل

پیوست تصویر چک و اسناد مربوطه و نگهداری آنان در نرم افزار خزانه داری

در نرم افزار خزانه داری بازرگانی کاکتوس

برخی از خدمات کاکتوس برای مشتریان نرم افزار خزانه داری
 • Client Logo Image
 • Client Logo Image
 • Client Logo Image
 • Client Logo Image
 • Client Logo Image
 • Client Logo Image
کسب و کار خود را هوشمندانه مدیریت کنید

بهترین نرم افزار خزانه داری برای شرکت های بازرگانی

از وظایف اصلی نرم افزار خزانه داری یا نرم افزار دریافت و پرداخت، می توان به کنترل مکانیزه و اتوماتیک وضعیت وجوه نقد و انواع اسناد دریافتنی و پرداختنی و سیکل دریافت و پرداخت اشاره نمود . به گونه ای که برای ثبت عملیات خزانه داری نیاز به صدور سند مالی مستقل نباشد و کلیه تراکنش­های مالی مرتبط با عملیات خزانه داری به طور خودکار ایجاد شوند. همه ما میدانیم که کنترل گردش وجوه نقد، خزانه داری و ارزیابی موجودی نقدی و مدیریت منابع جاری و آینده موسسه از اهمیت ویژه‌ای به خصوص در شرکت­های بازرگانی و تولیدی خصوصی برخوردار است. نرم افزار خزانه داری کاکتوس برای ثبت کلیه تراکنش های مربوط به حساب های بانکی (دریافت و پرداخت چک، حواله بانکی دریافتی یا پرداختی، عملیات صندوق و تنخواه) و گزارشات مربوطه می باشد. نرم افزار خزانه داری، قابلیت ثبت تراکنش های بسیار زیاد دریافت ها و پرداخت های اسنادی و نقدی یک موسسه را دارد. این برنامه با امکانات قوی برای جستجوی اطلاعات دریافت ها و پرداخت ها، سهولت کاربری را فراهم می سازد. یکی دیگر از کاربردهای مهم نرم‌افزار خزانه‌داری، مدیریت انواع دریافت و پرداخت است که با قابلیت‌های متنوع خود نیازهای انواع کسب‌وکارهای بخش خصوصی (بازرگانی، تولیدی و خدماتی) را پوشش می‌دهد. مدیریت تنخواه گردان‌‌های شرکت و همچنین مدیریت تضامین نیز از طریق نرم‌افزار دریافت و پرداخت قابل انجام است. از دیگر امکانات سیستم خزانه داری کاکتوس می توان به امکان مدیریت رویدادهای دریافت و پرداخت شرکت‌ها یا شعب زیرمجموعه با استفاده از قابلیت خزانه‌های متفاوت ، ارتباط با نرم‌افزار حسابداری و صدور سند اتوماتیک در زمان ثبت هرگونه رویداد دریافت و پرداخت نیز اشاره نمود. این نرم افزار ظاهری زیبا و شکیل دارد. سهولت کاربری، انسجام و امنیت اطلاعاتی از ویژگی های این نرم افزار دریافت و پرداخت است. همچنین امکان کار درشبکه و ثبت تراکنش مالی شرکت ها و موسسات بزرگ را نیز به راحتی انجام میدهد. این برنامه نیازهای عمومی مدیران مالی در ثبت اسناد و گزارش گیری های متنوع برای خزانه داری و مدیریت نقدینگی را پاسخگو می باشد.

هوشمندی در نرم افزار حسابداری بازرگانی

چرا نرم افزار خزانه داری کاکتوس؟

01
گزارش از مانده و گردش حساب‌های بانکی و صندوق به تفکیک

02
امکان ضمیمه کردن چک و سایر اسناد به سند

03
دریافت و پرداخت از طریق چک، حواله، وجه نقد و دستگاه کارت خوان

04
امکان راس‌گیری دریافت‌ها و پرداخت‌ها

05
دریافت و پرداخت چک‌های تضمینی

06
امکان تسویه دستگاه کارت خوان

07
چاپ چک و کلر بانک

08
امکان دریافت صورتحساب بانک و تهیه مغایرت بانکی خودکار برای هر حساب

09
کنترل مانده منفی حساب‌های بانک و صندوق

ارتباط نرم افزار خزانه داری با سایر سیستم ها

.برنامه خزانه داری کاکتوس، در انواع سطوح آن، گرچه بعنوان یک برنامه مستقل قابل استفاده است، اما قابلیت استفاده در ارتباط با برنامه های دیگر را نیز دارا می باشد. مثلا از طریق نرم افزار حسابداری کاکتوس کاربر می تواند در هر دو قسمت چک (ویژه کلیه عملیات بانکی) و صندوق (ویژه دریافت و پرداخت های نقدی) در نرم افزار خزانه داری، برای تراکنش های مورد نظر به صدور اتوماتیک سند حسابداری اقدام نماید. همچنین با اتصال نرم افزار خرید و فروش به برنامه خزانه داری، شما می توانید در هنگام تسویه فاکتور خرید یا فروش اقدام به ثبت پرداختی های انجام شده برای آن فاکتور، در نرم افزار خزانه داری کنید و سند حسابداری آن نیز به صورت اتوماتیک صادر خواهد شد. البته توجه داشته باشید که انجام امور ذکر شده در صورتی امکان پذیر است که شما اقدام به خرید نرم افزار حسابداری و نرم افزار خرید و فروش نیز کرده باشید.

امکانات چاپی در نرم افزار خزانه داری

.برنامه خزانه داری از امکانات چاپی متنوعی برخوردار است. به عنوان مثال شما می توانید به چاپ چک پرداختی (به روی برگه چک) یا چاپ رسید دریافتِ `` چک دریافتی یا پرداختی `` برای یک یا چند چک اقدام کنید. همچنین یکی دیگر از ویژگی های برنامه خزانه داری کاکتوس این است که شما می توانید از آن برای چاپ رسید وجه نقد دریافتی یا پرداختی نیز استفاده کنید. از دیگر ویژگی های این نرم افزار می توان به چاپ و پاراف چک با قابلیت معرفی انواع برگ چک برای هر بانک و تنظیمات چاپ آن اشاره نمود. اگرچه تمامی چک های بانکی یکسان سازی شدند و دیگر فرمت های مختلفی ندارد، ولی از آنجایی که در سالیان گذشته این امر وجود نداشته است، ما این امکان را از قبل در سیستم خزانه داری تعیبیه کرده بودیم که مشتریانمان مشکلی از بابت چاپ چک ها به کمک دستگاه چاپ چک نداشته باشند.

پاسخگوی نیازهای شرکت‌های کوچک و بزرگ

.نـرم افزار خزانه داری مالی با استفاده از فناوری های جدید نرم افزاری و آخرین نسخه های بانک اطلاعاتی پیاده سازی شده است. در این نرم افزار از ثبت سرفصل حساب ها، ثبت تراکنش های مالی، و نیز امکانات گزارش گیری در سطح بهترین های نرم افزارهای خزانه داری بازار و با توجه به نیازهای متنوع مدیران مالی طراحی و پیاده سازی شده است. این نرم افزار خزانه داری مالی، ظاهری زیبا و شکیل دارد. سهولت کاربری، انسجام و امنیت اطلاعاتی از ویژگی های این برنامه خزانـه داری است. از دیگر امکانات این برنامه می توان به کار درشبکه و ثبت تراکنش مالی شرکت ها و موسسات بزرگ اشاره کرد.

چرا برنامه خزانه داری کاکتوس را پیشنهاد می کنیم ؟

طراحی و ساخت حرفه ای و کاربرپسند برنامه خزانه داری :

برنامه خزانه داری کاکتوس براساس سالها تجربه در تیم طراحی و توسعه شرکت ما، به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است که می تواند با استفاده از مراکز خزانه داری و باجه های مختلف دریافت و پرداخت در اندازه های مختلف اجرا شود و به انجام امور مربوطه بپردازد. همچنین سطح دسترسی خزانه داران روی صندوق ها ، بانکها ، اسناد دریافتنی و پرداختنی قابلیت شخصی سازی دارد و شما می توانید به افراد با نقش های مختلف، دسترسی های مورد نظر خود را بدهید. اسناد تضمینی ، تسهیلات و مدیریت تنخواه پرسنل و صدور سند مالی در سیستم خزانه داری پشتیبانی می شود . در کنار تمام موارد ذکر شده انواع عملیات دریافت پرداخت به صورت نقد، چک ، واریز به بانک، ارتباط با دستگاه پوز، حواله، برات، سفته ، اسناد تضمینی ، ارز و سکه می تواند در این سیستم خزانه داری ثبت گردد.

ارتباط منسجم با نرم افزارهای دیگر کاکتوس :

سیستم خزانه داری این قابلیت را دارد که عملیات دریافت و پرداخت خود را در قالب سند حسابداری برای نرم افزار حسابداری کاکتوس ارسال می نماید. تسویه فاکتورهای خرید و فروش را در نرم افزار خرید و فروش انجام بدهد. این به مفهوم مدیریت متمرکز دریافت و پرداخت اسناد بهادار ، وجوه نقد و ارز در نرم افزار خزانه داری خواهد بود که بسیار می تواند به سازمان های مختلف برای یکپارچه سازی امور درون سازمانی خود کمک کند و آن ها را یاری دهد.

پوشش تعدد شرکت یا گستردگی جغرافیایی :

برنامه خزانه داری کاکتوس قابلیت پیاده سازی در مدلهای متمرکز یا توزیع شده و پشتیبانی از عملیات سازمانهای گسترده کشوری را دارا می باشد. در این حالت می توان از مراکز خزانه داری با سطح دسترسی مجزا استفاده نمود. پیاده سازی این ساختار در انواع شرکتهای بزرگ ، صرافیها و هلدینگها در سالهای متمادی تجربه کاری کارشناسان کاکتوس انجام شده است. در واقع مهم نیست که شرکت شما چقدر گستردگی دارد، تنها کافیست که شعبه های مختلف شرکت شما به اینترنت دسترسی داشته باشند تا بتوانند به دیتابیس مرکزی متصل شوند و به انجام امور خود بپردازند.

اتصال به نرم افزارهای دیگر سازمان :

نرم افزار مالی کاکتوس می تواند اسناد مالی را از طریق وب سرویس یا فایل اکسل دریافت نماید . پس با کاکتوس می توان تسویه حساب بانکی و واریز وجه به حساب را در نرم افزارهای فروش آنلاین را از طریق وب سرویس به خزانه داری متصل کرد و نتیجه عملیات به صورت سند خودکار تجمیعی یا روزانه در نرم افزار حسابداری ثبت می گردد. این نرم افزار می تواند دریافت ، کنترل و جمع آوری اطلاعات در حوزه داخلی سازمان (Back Office) را انجام دهد ، در حالی که نرم افزارهای فروش تحت وب به صورت توزیع شده در شعب یا در سایت ، عملیات دریافت وجه را شبانه روزی انجام می دهند. به این صورت سرعت انجام امور در شرکت بالاتر می رود و شما قادر خواهید بود که تصمیمات مهم سازمان خود را هرچه سریع تر اتخاذ کنید.

به دلیل حفظ حریم شخصی، نام شرکت ها برده نشده است.

مشتریان درباره نرم افزار خزانه داری کاکتوس چه می گویند؟

یکی از مهمترین بخش های هر شرکتی خزانه داری میباشد، زیرا اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد به راحتی بر بقیه امور شرکت نیز تاثیر می گذارد و میتواند خسارات بزرگی را به بار بیاورد. با وجود اینکه مدت 4 سال است که از نرم افزار کاکتوس استفاده میکنم، اگرچه مشکلاتی داشته است، اما به خوبی توانسته است تمامی نیازهایی که من در شرکت دارم را برآورده کند.
رضا موسوی
مدیر مالی
با وجود داشتن 3 کارمند در بخش خزانه داری شرکت، با توجه به اعمال دسترسی های لازم توانسته ام با خیال راحت به هرکدام از کارمندان دسترسی لازم برای انجام وظایف حیطه کاری خودشان را بدهم و با خیال راحت سیستم را در اختیار آنان بگذارم
ناصر راسخ
مدیر خزانه داری

سوالات متداول درباره نرم افزار خزانه داری بازرگانی کاکتوس کامپیوتر

01نرم افزار خزانه داری بازرگانی برای چه شرکت‌هایی مناسب است؟

برنامه خزانه داری بازرگانی مناسب شرکت های بازرگانی و شرکت های استارتاپی جهت ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی،گزارش دهی و بسیاری اقدامات دیگر می باشد. با این نرم افزار می‌توان کلیه هزینه ها را مدیریت کرد و به سود بیشتری دست یافت.

02آیا امکان ثبت اطلاعات دو یا چند شرکت به شکل مجزا وجود دارد؟

در سطح طلایی و الماس شما می توانید به صورت مجزا به ثبت و ضبط اطلاعات دو یا چند شرکت در نرم افزار بپردازید. تمامی دیتابیس های ایجاد شده بابت هر شرکت، به صورت مجزا بوده و از یکدیگر جدا هستند.

03آیا در آینده امکان ارتقا نرم افزار خزانه داری و اتصال آن به سایر ماژول ها امکان پذیر است؟

بله این امکان وجود دارد.شما میتوانید با ارتباط برنامه خزانه داری با سایر نرم افزارهای کاکتوس منجمله حسابداری ، انبارداری و خرید و فروش با امکان ثبت خودکار اسناد حسابداری از طریق هر یک این بخش ها، از سایر ماژول ها استفاده کنید.

فرم دمو رایگان و مشاوره

جهت دریافت دمو رایگان یا مشاوره فروش فرم زیر را تکمیل کنید.

  اطلاعات تماس

  آدرس

  خیابان رامین جنوبی - کوچه نیلوفرغربی - پلاک۲۵

  تلفن تماس

  ۴۴۰۹۸۴۴۹ – ۴۴۰۹۹۱۲۶
  ۴۴۹۶۰۶۹۱ – ۴۴۰۹۸۲۷۸

  شماره واتس اپ واحد فروش

  0921 769 6024

  سرعت و دقت با نرم افزار دریافت و پرداخت کاکتوس

  .نرم افزار دریافت و پرداخت کاکتوس امکان ثبت هرچه راحت‌تر و آسان‌تر انواع گردش مالی بین حساب های بانکی، صندوق و تنخواه را فراهم می سازد. جریان گردش پول نقد و چک دریافتنی و پرداختنی و... در این زیر سیستم کارا شبیه سازی شده است. کلیه دریافت‌ها و پرداخت ها به انضمام عملیات مربوط به چک مانند در جریان وصول کردن، برگشت و... به سادگی و تنها در این قسمت از نرم افزار انجام و به تبع انجام هر عملیاتی بلافاصله سند حسابداری آن نیز روی سیستم حسابداری ( در صورتی که نرم افزار حسابداری را خریداری کرده باشید ) صادر می‌شود. سیستم دریافت و پرداخت مستقیما روی سیستم حسابداری کاکتوس نشسته و حتی سندهای مستقیم حسابداری را هم به عنوان عملیات خزانه شناسایی می‌کند. حجم کار و اسنادی که سیستم دریافت و پرداخت انجام می‌دهد معمولا زیاد و بالای 60% تمام مراودات مالی یک شرکت است و از طرف دیگر آموزش و یادگیری آن به شدت ساده و کاربردی می‌باشد.

  چرا سیستم خزانه داری کاکتوس

  .کاربری آسان نرم افزار دریافت و پرداخت با طراحی فوق العاده و کاربری آسان، امکان ثبت اسناد حسابداری مربوط به موجودی نقد و اسناد تجاری را سرعت می بخشد. همچنین صدور اتوماتیک سند حسابداری مربوط به خزانه و تفکیک سیستم صادر کننده در حسابداری، کنترل و دقت بیشتر را نیز فراهم می سازد. در کنار تمام ویژگی هایی که برشمردیم، ما سیستم دریافت و پرداخت را همیشه به روز نگه میداریم لذا با توجه به قانون جدید چک که در کشور اجرا شده است، این سیستم نیز کاملا با این قانون جدید و نوع چاپ های چک جدید سازگاری دارد و شما می توانید توسط انواع پرینتر اقدام به چاپ چک های جدید صادر شده کنید.
  پشتیبانی حرفه ای

  تا یک سال پشتیبانی رایگان نرم افزار خزانه داری برای کاربران کاکتوس

  در کاکتوس کامپیوتر فروش آغاز یک تعهد است و کاربران برنامه خزانه داری کاکتوس با توجه به نسخه ای که خریداری می کنند از 6 ماه تا یکسال بصورت رایگان تحت حمایت واحد پشتیبانی کاکتوس خواهند بود و دغدغه ای برای شروع استفاده از نرم افزار و رویارویی با سوالات و مشکلات نرم افزار نخواهند داشت. ما در واحد پشتیبانی کاکتوس در کنار شما هستیم تا شما با خیالی آسوده مدیریت مالی کسب و کار خود را با نرم افزارهای کاکتوس انجام دهید. همچنین در طی مدت پشتیبانی رایگان، تمامی آپدیت هایی که برای نرم افزار ارائه می شود، به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد.

  پشتیبانی کاکتوس کامپیوتر

  نحوه ارائه خدمات و ارتباط با واحد پشتیبانی

  کارشناسان واحد پشتیبانی کاکتوس کامپیوتر در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 9 الی 13 آماده ارائه خدمات پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات مشتریان ارجمند می باشند. شما می توانید از طریق شماره زیر با واحد پشتیبانی کاکتوس در ارتباط باشید.

  واتس اپ واحد پشتیبانی
  3803 322 0912
  تلفن تماس
  278 98 440 (021) --- 126 99 440 (021)
  691 60 449 (021) --- 449 98 440 (021)
  ایمیل
  Support@cactus.ir

  واحد پشتیبانی نرم افزار حسابداری کاکتوس، به کمک نرم افزار Any Desk به سیستم شما مشتریان عزیز متصل می شود تا به رفع موارد پیش آمده بپردازند. برای راحتی هرچه بیشتر شما مشتریان گرامی، در لینک زیر مطلبی را درباره نصب و نحوه استفاده از این نرم افزار، به همراه لینک دانلود آن تهیه کرده ایم.

  شما مشتریان عزیز می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر، اقدام به ثبت درخواست پشتیبانی کنید. کارشناسان ما در واحد پشتیبانی، در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس میگیرند تا مشکل شما را رفع کنند.

  ارائه خدمات پشتیبانی به صورت حضوری در کاکتوس کامپیوتر به دو صورت می باشد.

  • مشتری می تواند در محل شرکت کاکتوس کامپیوتر، به صورت حضوری مراجعه کند تا خدمات پشتیبانی برای ایشان انجام شود. ( حتما قبل از حضور در مجموعه، با واحد پشتیبانی هماهنگی به عمل آید، در غیر این صورت از پذیرش شما مشتریان عزیز معذوریم)
  • در برخی از مواقع به دلیل آنکه مشتری با محدودیت هایی مواجه می باشد، نیاز دارد که کارشناس پشتیبانی در محل ایشان برای انجام خدمات حاضر شود. در این حالت شما مشتریان گرامی می توانید از طریق تماس با واحد پشتیبانی کاکتوس، هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

  اصناف و مشاغل تحت پوشش سیستم خزانه داری شرکتی

  پرسنل سازمان می توانند دریافت و پرداخت از صندوق های مختلف به صورت ارزی و ریالی داشته باشند، چک های پرداختنی را صادر نموده و چاپ نمایند . چک های دریافتنی را ثبت و راس گیری نموده و واریزی به حسابهای بانکی را وارد نمایند، گزارش صورت مغایرت بانکی را دریافت نموده ، چک های سررسید شده و تنخواه ثبت شده توسط کارپردازان را مدیریت نمایند . در کنار موارد ذکر شده مدیران سازمان نیز می توانند بسادگی گزارشهای بودجه ای و پیش بینی موجودی بانکها را تاریخ دلخواه مشاهده نمایند، مدیریت منابع نقدی ریالی و ارزی در در اختیار داشته و فرآیند پرداخت را مدیریت نمایند، مدیریت منابع و مصارف ، مدیریت تنخواه پرسنل و نظارت بر مجموع دریافت و پرداخت ماهانه از منابع مختلف برای تامین هزینه های توسعه آتی نیز در این نرم افزار انجام می شود . تمام مواردی که تاکنون به آن ها پرداخته ایم، باعث شد تا ما این نرم افزار را به نحوی برنامه نویسی کنیم که برای تمامی کسب و کارها از کوچک تا بزرگ مناسب باشد تا آنجا که بیش از 300 صنعت و شغل متفاوت را این نرم افزار به صورت کامل پوشش دهی میکند.  برخی از این صنایع و مشاغل در زیر آمده اند.

  نرم افزار بازرگانی کاشی و سرامیک

  سیستم خزانه داری کارخانه کاشی و سرامیک

  نرم افزار حسابداری لوازم ورزشی

  نرم‌افزار خزانه داری لوازم ورزشی

  نرم افزار حسابداری خوراک دام و طیور

  نرم‌افزار چک و صندوق خوراک دام و طیور

  نرم افزار حسابداری هایپرمارکت

  سیستم دریافت و پرداخت هایپرمارکت

  نرم افزار بازرگانی موبایل

  نرم افزار دریافت و پرداخت موبایل فروشی

  نرم افزار حسابداری فروشگاه های لوازم خانگی

  نرم‌افزار دریافت و پرداخت فروشگاه های لوازم خانگی

  نرم افزار حسابداری لوازم ایمنی و آتش نشانی

  سیستم دریافت و پرداخت لوازم ایمنی و آتش نشانی

  نرم افزار بازرگانی پوشاک

  نرم افزار دریافت و پرداخت پوشاک

  نرم افزار حسابداری کیف و کفش

  نرم افزار چک و صندوق کیف و کفش

  تعریف انواع صندوق و حساب های بانکی ■ ثبت تراکنش های صندوق – گزارشات تراکنش های صندوق ■ ثبت تراکنش های چک و بانکی چاپ چک ■ چاپ رسید صندوق و چک – امکان ارتباط با حسابداری ساده ■ ثبت تراکنش ها زیاد برای شرکت های بزرگ ■ امکان ارتباط با حسابداری و سیستم خرید و فروش و انبارداری ■ مدیریت انواع عملیات دریافت و پرداخت در راستای حذف سند مستقیم حسابداری برای عملیات خزانه داری ■ سرعت و دقت درانجام عملیات مرتبط با دریافت و پرداخت ■ کنترل و نظارت بر دریافت و پرداخت صندوقهای نقدی و اسناد در مراکز خزانه داری ■ پیاده سازی نرم افزار خزانه داری به عنوان مرجع دریافت و پرداخت در مجموعه نرم افزارهای مالی ■ گزارش گیری متمرکز و کامل از منابع در کنار پیاده سازی خزانه داری توزیع شده

  ■ استفاده از وجوه نقد، ارز، اسناد دریافتنی و پرداختنی، اسناد تضمینی و ضمانت نامه‏ ها ■ استفاده از انواع موارد قابل دریافت پرداخت (نقد، بانک، اسناد، حواله، تضمینی) در یک سند واحد ■ مدیریت پرداخت تنخواه و کنترل هزینه های ثبت شده توسط تنخواه داران ■ صدور سندهای مالی مربوطه به صورت خودکار در سیستم حسابداری ■ پوشش کامل فرآیند صدور دستور پرداخت و پروسه انجام تایید پرداخت تا صدور چک و سند مالی ■ معرفی مراکز خزانه داری و باجه ‏های دریافت و پرداخت با تنظیمات امنیتی ■ معرفی منابع و مصارف سازمانی برای استفاده در گزارش گردش وجوه نقد ■ تعریف انواع وجوه نقد، ارز، اسناد دریافتنی و پرداختنی، اسناد تضمینی و ضمانت نامه‏ ها ■ تعریف منابع و مصارف وجوه نقد در نرم افزار خزانه داری ■ تعریف تنخواه داران و صدور سند صورت خلاصه تنخواه وکنترل مانده و سقف تنخواه ■ تعریف دسته چک در برنامه چک و مدیریت بر دسته چکهای مختلف در حساب های جاری مختلف 

  ■ ثبت عملیات دریافت اسناد ، واگذاری اسناد و وصول چک اعم از واگذاری به اشخاص ، بانکها ، سایر صندوقها و… ■ کنترل اسناد خزانه نرم افزار تنخواه گردان از قبیل صندوق ، تنخواه ، اسناد دریافتنی و پرداختنی ، بانک و… ■ صدور اسناد حسابداری عملیات دریافت و پرداخت شامل دریافت و پرداخت صندوق ، دریافت و پرداخت اسناد ، صورت خلاصه های تنخواه ، واگذاری و وصول اسناد ، صدور چک و اعلامیه های واریزی و برداشت و انتقال به حساب جاری دیگر در نرم افزار خزانه داری ■ اخذ گزارش‌های صورت مغایرت بانک و ریز اقلام باز. ■ تهیه‌ی گزارش گردش وجوه نقد (cash flow) ■ امکان جست‌وجوی اقلام دریافتی و پرداختی ■ موجودی و گردش حساب‌های بانکی و صندوق‌ها و تنخواه‌ها ■ دسترسی به اسناد دریافت و پرداخت از طریق گزارش‌ها ■ گزارش دریافت‌ها و پرداخت‌ها به تفکیک طرف مقابل ، نوع دریافت و پرداخت ، نوع قلم و … ■ گزارش گردش و موجودی تنخواه‌ها و هزینه‌های انجام شده توسط آن‌ها ■ گزارش تطبیق دریافت‌و‌پرداخت و دفتر کل بابت یافتن مغایرت‌ها

  ■ مدیریت و کنترل اسناد دریافتنی ■ مدیریت و کنترل اسناد پرداختنی ■ اتصال مستقیم به PC POS بانک و افزایش امنیت و سرعت ■ ارتباط با زیر سیستم فروشگاه اینترنتی ■ ارتباط با زیر سیستم حسابداری کاکتوس و همچنین صدور خودکار اسناد حسابداری ■ چاپ و پاراف چک با قابلیت معرفی انواع برگ چک برای هر بانک و تنظیمات چاپ ■ مدیریت اسناد تضمینی دریافتی و پرداختی ■ قابلیت تعریف انواع صندوق‌ها، بانک‌ها، شعب، حساب‌های بانکی و تنخواه‌ها ■ قابلیت دریافت‌ و‌ پرداخت وجوه نقد، حواله، چک، کارت‌ به کارت، کارت‌خوان، سفته، اوراق بهادار یا دیگر اشیاء قیمتی ■ پیوست نمودن اسناد و فایل‌های مورد نیاز به هر فیش دریافت و پرداخت ■ نمایش اقلام باز (اسناد دریافتنی در جریان وصول، وصول‌نشده) برگشتی‌ها، واگذارشده‌ها و نقد شده‌ها ■ امکانات جستجوی پیشرفته روی فیش‌های صندوق با اعمال محدودیت‌های متنوع (نام، تاریخ، شماره و …) ■ امکان صدور سند حسابداری بصورت دستی و یا خودکار در هنگام صدور فیش دریافت و پرداخت ■ امکان خروجی کلیه گزارشات در قالب ورد، اکسل، پی‌دی‌اف و …

  رایگان تست کنید

  استفاده از سیستم خزانه داری بازرگانی رایگان

  برای آشنایی و اطمینان از عملکرد برنامه خزانه داری بازرگانی، شرکت کاکتوس امکاناتی را در اختیار کاربران قرار میدهد تا از این طریق بتوانند قبل از خرید، با نرم افزار رایگان خزانه داری کاکتوس کار کرده و سپس اقدام به خرید کنند.

  یکی دیگر از امکانات برای آشنایی متقاضیان با برنامه دریافت و پرداخت بازرگانی از طریق هماهنگی با قسمت پشتیبانی کاکتوس می باشد. بدین صورت که از طریق بستر اینترنتی به سیستم کارشناس کاکتوس متصل می شوید و از راه دور کارکرد برنامه را همراه با توضیحات زنده کارشناس ملاحظه می کنید و اگر سوالی داشتید با ایشان مطرح میکنید تا پاسخ سوالات شما را بدهند.

  برنامه چک و صندوق بازرگانی کاکتوس برای استفاده علاقمندان روی یکی از سیستم های موجود در شرکت کاکتوس کامپیوتر نصب شده است و شما کاربر گرامی برای تست نرم افزار می توانید به مدت محدود از برنامه استفاده کنید.مدت زمان استفاده از این برنامه با هماهنگی با قسمت فروش کاکتوس برای هر کاربر تعیین می گردد. بعد از کار با این برنامه، در صورت تمایل کاربر به خرید توضیحات تکمیلی به ایشان ارائه می گردد.

  نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی

  هر شرکت تجاری برای داشتن سودآوری بهتر ناچار به جذب سرمایه از خارج از شرکت است که باید در قبال بازپرداخت این سرمایه ورودی در زمان مشخص اقدام کند. این ورود و خروج پول در ساده ترین شکل آن با مفهومی به نام چک و وصول آن تعریف می شود. این دریافت ها و پرداختی ها از اسناد مهم هر شرکت محسوب می شود که هم از نظر قانونی و هم از نظر مفاهیم مدیریتی باید در جایی ثبت شود. نرم افزار حسابداری کاکتوس می تواند بار ثبت، نگهداری و گزارش دهی های آن را برعهده بگیرد و به عنوان یک دستیار مهم در امر تجارت برای هر مدیر کسب و کاری مطرح شود. از این رو خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس می تواند توجیه اقتصادی و مدیریتی داشته باشد. در ادامه در این باب بیشتر صحبت خواهیم کرد.

  اما بگذارید قبل از این که بخواهیم از خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس یا مزایا و ویژگی های مختلف آن صحبت کنیم، از اهمیت ثبت و نگهداری اطلاعاتی مانند چک و … بدانیم. به هر حال هر کسب و کاری در قبال سرمایه ای که جذب کرده است تعهداتی بر عهده گرفته است. انجام این تعهدات در زمان تعیین شده می تواند اعتبار شرکت یا سازمان مربوطه را چند برابر بالاتر ببرد. از طرفی دیگر عدم انجام این تعهدات مانند بازپرداخت به موقع چک داده شده می تواند به جز خدشه دار کردن اعتبار، می تواند مسائل قضایی شدیدی با خود به همراه داشته باشد. از این رو استفاده و خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس می تواند کار را بسیار ساده تر کند و نگرانی های شما را از در این زمینه برطرف کند. در ادامه با ویژگی های جذاب نرم افزار چک و صندوق کاکتوس آشنا خواهیم شد.

  چه انتظاری از خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی  داریم؟

  اولین سوالی که در استفاده و خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس یا در خرید برنامه چک و وجه نقد شرکتی با نام هر برند دیگر مطرح می شود این است که این نرم افزار چه انتظاراتی را می تواند پاسخ بدهد. برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که بخش های مختلف نرم افزار خزانه داری یا همان مسائل مرتبط با چک و صندوق به چه صورت می باشد.

  به صورت کلی از یک نرم افزار چک و صندوق شرکتی انتظار داریم بتواند در دو بخش مهم و اساسی به ما کمک کند:

  1. وجوه نقد و ارائه گزارشات مربوط به آن
  2. اسناد مالی و تجاری مانند چک ها و گزارشات مربوط به آن

  همانطور که کاملا مشخص است به ازای وصول چک دریافتی یا پرداختی، وجوه نقد شرکت کم و زیاد می شود. از این رو عملا نیاز است که از یک نرم افزار حسابداری پویا جهت حفظ و نگهداری این اطلاعات استفاده کنیم که بتواند در آن واحد میزان وجوه نقد حال حاضر شرکت را محاسبه و گزارش بدهد. از امکانات جذاب نرم افزار حسابداری کاکتوس می توانیم به این نکته اشاره کنیم که این نرم افزار می تواند برای چک های پرداختی یا دریافتی رسید معتبر صادر کند و همچنین امکان چاپ چک های پرداختی نیز وجود دارد. به هرحال چک یک سند رسمی مالی محسوب می شود و می تواند در بسیاری از دعاوی حقوقی کاربرد مهمی داشته باشد. از این رو توانایی ارائه رسید و چاپ چک و سایر اسناد و گزارشات می تواند بسیار مهم و کارآمد محسوب شود. البته می توانید با ارائه برنامه ای مشخص به نرم افزار حسابداری کاکتوس انتظار داشته باشید که این نرم افزار بتواند به صورت خودکار برخی از این گزارش گیری ها را انجام دهد. این ویژگی در کسب و کارهای مختلف و البته گسترده بسیار تاثیر دارد و می تواند بسیاری از کارها را جلو بیاندازد.

  خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس و وجوه نقد شرکت

  شما با خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس امکان ایجاد تعداد نامحدود صندوق مالی را خواهید داشت.  به جز این شخصی سازی هر صندوق، ایجاد نام صندوق، صندوق دار، وجوه دریافتی و پرداختی و موجودی و تبدیل های ارزی، دریافت و ارائه رسید و … از جمله مهمترین مواردی است که از خرید نرم افزارهای مدیریت وجوه نقد مانند نرم افزار مدیریتی کاکتوس انتظار داریم. شما می توانید با استفاده از چند نرم افزار روی صندوق های فیزیکی مختلف ( مانند فروشگاه ها ) اطلاعات و وجوه نقد ثبت شده در این صندوق ها را به صورت مستقیم داشته باشید و آن ها را به نرم افزار مرکزی منتقل کنید. البته این انتقال غالبا به شکل خودکار صورت می گیرد.

  گزارش گیری از بخش های مهم امور حسابداری محسوب می شود. در کلام بهتر علت اصلی که از یک نرم افزار حسابداری استفاده می کنیم این است که این نرم افزارها  توانایی دسته بندی و ارائه گزارش های متنوعی هستند. نرم افزار حسابداری کاکتوس با استفاده از متدهای روز دنیای حسابداری گزارش های دقیق از نحوه خروج و ورود پول به صندوق ها را گزارش می دهد و شما می توانید به راحتی در یک نظر وضعیت کلی وجوه نقدی خود را به دست بیاورید.

  خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس و اسناد رسمی

  اسناد مهم تجاری مانند چک، سفته، کارت های بانکی، حساب های بانکی و … هر کدام به اندازه قابل توجهی مهم هستند و ثبت و نگهداری هر کدام از ان ها از ضرورت های یک کسب و کار و تجارت محسوب می شود. مزیت اصلی خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی کاکتوس نسبت به سایر شرکت ها و نرم افزارها این است که کاکتوس تلاش کرده است فرم های مختلف استفاده از اسناد تجاری را در نرم افزار حسابداری چک و صندوق خود رعایت کند. به بیان بهتر مسائل مربوط به چک تنها به ارائه چک یا وصول آن ختم نمی شود. مسائل مختلفی چون برگشت خوردن چک، تغییر زمان پرداختی ها و یا باز پس گیری و سایر مسائل تجاری و حقوق آن وجود دارد که برنامه حسابداری کاکتوس سعی کرده است که تمام این موارد را رعایت کند. به طور کلی می توانیم این موارد را به صورت زیر بیان کنیم:

  • تعریف اطلاعات حساب های بانکی شامل: نام حساب، شماره حساب، شعبه، شهر و …
  • تعریف دسته چک: ثبت کلیه اطلاعات چک های دریافتی و پرداختی و سایر اسناد (چک پول، تضمینی، حواله بانکی، سفته و…) شامل: شماره دفتر، شماره سریال، شماره چک، شماره حساب، تاریخ سررسید، شعبه، نام بانک، شهر، مبلغ، دریافت کننده، پرداخت کننده، وضعیت، توضیحات و …
  • امکان ثبت چک های امانی دریافتی و پرداختی
  • امکان ابطال و رفع ابطال چک
  • گزارش چک های سفید
  • چاپ چک با امکان تعریف انواع پیکربندی برای هر حساب
  • انواع رأس گیری چک های دریافتی و پرداختی
  • امکان ثبت اطلاعات چندین چک به صورت گروهی
  • امکان کپی اطلاعات یک چک برای چک دیگر
  • انجام عملیات خرج چک، واگذاری اسناد به بانک و … به صورت گروهی
  • گزارش گیری های راحت با نرم افزار کاکتوس

  گزارش گیری های راحت با نرم افزار کاکتوس

  اما مبحث گزارش گیری نیز از مباحث مهم یک نرم افزار حسابداری محسوب می شود. مسلما داشتن اطلاعات بالا و توانایی ثبت آن ها بدون ارائه گزارش درست و کامل و یا در دسترس نبودن این گزارش تقریبا بی فایده است. هر مشتری با خرید نرم افزار چک و صندوق ( نرم افزار خزانه داری ) شرکتی انتظار دارد موارد زیر در دسترس او قرار داشته باشد:

  • امکان مرتب سازی گزارشات به طور دلخواه
  • اعلام سررسید چک های دریافتی و پرداختی در هنگام ورود به برنامه
  • تعیین تعداد روزهای مورد نظر قبل از سررسید جهت اعلام سررسید
  • تعریف وضعیت های مختلف چک از جمله در حساب اسناد دریافتنی یا پرداختنی، در جریان وصول، وصول یا پرداخت شده، برگشت خورده، باطل شده، عودت داده شده، خرج شده، چک روز و وصول نقدی
  • ارتباط برنامه چک و صندوق (نرم افزار خزانه داری) با سایر قسمت های نرم افزار کاکتوس منجمله حسابداری و خرید و فروش
  • صدور خودکار سند حسابداری برای قبوض صندوق و اسناد دریافتی و پرداختی
  • صدور سند حسابداری خودکار برای چک های امانی
  • انتقال کلیه گزارشات به Word و Excel
  • قابل نصب روی انواع ویندوز
  • سازگاری با انواع چاپگر
  در ادامه با ما همراه باشید با

  نسخه ها و لیست قیمت سیستم دریافت و پرداخت بازرگانی

  گروه نرم افزاری کاکتوس ارائه دهنده نرم افزارهای یکپارچه مالی ، اداری ، صنعتی با تجربه ای 28 ساله در زمینه طراحی ، تولید و توسعه نرم افزارهای مختلف سازمانی ، به یکی از شرکت های تراز اول نرم افزاری اداری در کشور تبدیل گشته و به اولین انتخاب مدیران سازمان های مختلف تبدیل شده است. به طوری که بسیاری از برندهای مطرح در کشور به استفاده از نرم افزارهای مختلف این سازمان از جمله نرم افزار خزانه داری روی آورده اند. وجود پشتیبان های قوی باعث پاسخگویی سریع و به موقع به مشتریان سازمان شده که این امر رضایت مشتریان را به دنبال داشته است. رضایت مشتریان از نرم افزار دریافت و پرداخت و خدمات پشتیبانی ما به اندازه ای است که باعث پیشنهاد آن به سایر سازمان ها شده است به طوری که بسیاری از مشتریان سیستم خزانه داری ، نرم افزار صندوق و نرم افزار چک و بانک کاکتوس از طریق مشتریان قبلی که نرم افزار خزانه داری را تهیه کرده بودند به این سازمان معرفی شده اند. این نرم افزار دریافت و پرداخت ساده برای مدیریت کسب و کارهای های کوچک و متوسط تا کسب و کارها و شرکت های بازرگانی بزرگ مناسب بوده و می تواند تمامی نیازهای آنان را مرتفع سازد. به همین دلیل ما بر آن شدیم که سیستم خزانه داری بازرگانی و شرکتی کاکتوس را در 2 دسته (سطح بندی و اشتراکی) ارائه کنیم تا هر کسب و کار و سازمانی بر اساس نیاز و بودجه ای که دارد اقدام به خرید و تهیه نرم افزار خزانه داری بازرگانی کند.

   

  برای مشاهده لیست قیمت های هر دسته، روی تب ها کلیک کنید.

  در این حالت شما می توانید بر اساس نیاز کسب و کار خود یکی از 4 سطح نرم افزار خزانه داری بازرگانی را خریداری و از آن استفاده کنید. ساده ترین سطح (سطح برنزی) مناسب برای کسب و کارهای خیلی کوچک با فعالیت خیلی کم می باشد و سطوح نقره ای، طلایی و الماسی هرکدام از نسخه قبلی خود پیشرفته تر و دارای امکانات بیشتری می باشند. در صورتی که در انتخاب سطح مناسب برای کسب و کار خود تردید دارید، کافیست با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی و بهترین پلن را که مناسب برای کسب و کار و سازمانتان هست را به شما معرفی کنند.

  سطح برنزی برنامه دریافت و پرداخت بازرگانی مناسب برای کسب و کارهای خیلی کوچک با فعالیت خیلی کم می باشد که نیازهای پایه مدیران مالی را برطرف می سازد و برای امور خزانه داری کوچک مناسب می باشد. رابط کاربر بسیار ساده و راحت کار، قیمت پایین و پوشش دهی نیازهای پایه کسب و کار، از ویژگی های این سطح می باشد.

  سطح نقره ای مناسب برای کسب و کارهای کوچک با فعالیت متوسط می باشد، که علاوه بر امکانات سطح برنزی، به امکانات بیشتری دسترسی دارید که می توانید به کمک آن عملیات دریافت و پرداخت کسب و کار خود را مدیریت کنید و آن را بهبود بخشید. برای دیدن امکانات این سطح کافیست سری به صفحه امکانات این سطح نرم افزار چک و صندوق بزنید.

  سطح طلایی مناسب برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ با فعالیت زیاد می باشد. این سطح علاوه بر دارا بودن امکانات دو سطح برنزی و نقره ای، از امکانات بیشتری برخوردار میباشد. در واقع در این سطح تمامی امکانات نرم افزار برای شما باز و قابل استفاده هستند و شما قادر خواهید بود که از تمام این امکانات استفاده کنید و بهره ببرید.

  سطح الماس علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات 3 سطح قبلی، دارای زیر سیستم گزارشات مدیریتی ( گرفتن گزارش بین چند سال مالی ) است که می تواند بسیار تسهیل کننده کار مدیران مالی شرکت ها باشد. همچنین امکان ساخت و طراحی هر تعداد گزارش خاص مورد نیاز مشتری در این سطح وجود دارد. از دیگر ویژگی های این سطح می توان به امکان ایجاد چندین دیتابیس مجزا اشاره نمود تا مدیران مالی بتوانند کارهای مالی شرکت های مختلف را به سادگی توسط نرم افزار انجام دهند. علاوه بر موارد یاد شده، امکان اختصاصی‌سازی نرم افزار در این سطح وجود دارد.

  آن دسته از کسب و کارهایی که توان مالی بالایی ندارند، می توانند با پرداخت مبلغ حق اشتراک نرم افزار، از سطح نقره ای استفاده کنند. در این حالت شما با پرداخت مبلغ روزانه کمتر از 3 هزارتومان می توانید از کلیه امکانات این سطح بهره مند شوید. همچنین هزینه هایی از قبیل پشتیبانی و آپدیت نرم افزار و… به صورت رایگان انجام می شود. توجه داشته باشید در این حالت پس از پایان یافتن مدت زمان اشتراک شما، دسترسی شما به نرم افزار قطع می شود و پس از پرداخت مبلغ حق اشتراک، دوباره این دسترسی فعال خواهد شد.

  در صورتی که در انتخاب سطح مناسب برای کسب و کار خود تردید دارید، کافیست با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی و بهترین پلن را که مناسب برای کسب و کار و سازمانتان هست را به شما معرفی کنند.

  هر روز با یک مطلب تازه و جذاب همراه ما باشید

  آخرین مقالات

  در این بخش می توانید مقالات مرتبط با موضوع حسابداری و نرم افزار حسابداری را مشاهده نمایید. این مقالات چکیده ای از مهمترین مباحث مرتبط با حسابداری و سیستم حسابداری کاکتوس را به زبانی ساده برای شما بیان می کند. به عنوان مثال مهمترین نکاتی را که باید قبل از خرید نرم افزار حسابداری مد نظر قرار دهید را می توانید در بلاگ سایت نرم افزار حسابداری کاکتوس مشاهده فرمایید. مقالات را مطالعه کنید و دانش خود را با دیگران در میان بگذارید فقط کافیست روی مقاله مورد نظر کلیک کنید. اگر نظری داشتید یا درخواست توضیح درباره مسئله خاصی را داشتید خوشحال می شویم که با ما در میان بگذارید.