| ورود
 
محصولات » نرم افزارهای عمومی » نرم افزار خرید و فروش جمعه,17 مهر, 1394
 نرم افزار خرید و فروش کاکتوس

نرم افزار خرید و فروش کاکتوس از بخش های انبارداری و خرید و فروش تشکیل شده است. بخش اصلی این نرم افزار صدور فاکتور خرید و فروش می باشد.

  در ادامه می توانید با بخش های مختلف برنامه خرید و فروش کاکتوس آشنا شوید:
  

 خرید و فروش

نرم افزار خرید و فروش

بخش خرید و فروش شامل قسمت های اساسی صدور فاکتور و پیش فاکتور و انواع و اقسام گزارشات خرید و فروش می باشد. در خرید و فروش می توان فاکتور خرید، پیش فاکتور، سفارش مشتری، فاکتور فروش و ... صادر نمود. این قسمت از بخش انبارداری بعنوان زیر ساخت استفاده می کند. به عبارت دیگر انبارداری بخشی از قسمت خرید و فروش است که در آن اطلاعات کالاها، واحدهای اندازه گیری و انبارها تعریف می گردد.

بخش اصلی صدور فاکتور خرید و فروش است که در چندین مدل در این برنامه تعبیه شده است. بین فاکتورهای خرید و فروش و رسید و حواله انبار در انبارداری، یک ارتباط تنگاتنگ وجود دارد. بدین معنی که با صدور رسید خرید یا حواله فروش در انبار به صورت خودکار فاکتور های خرید و فروش مربوطه در برنامه خرید و فروش صادر می گردد، که این امر به صورت بالعکس نیز صادق می باشد، یعنی با صدور فاکتور خرید یا فروش، رسید خرید یا حواله فروش مربوطه نیز به صورت خودکار صادر می گردد. بعلاوه این بخش با قسمت حسابداری نیز در ارتباط است و می توان به صورت خودکار اسناد حسابداری فاکتورهای خرید و فروش را از روی فاکتور صادر نمود. در قسمت گزاشات خرید و فروش گزارشات بسیار متنوعی براساس اطلاعات ثبت شده به صورت تفکیکی و سرجمع می توان تهیه نمود.

امکاناتی چون صدور پیش فاکتور، سفارش مشتری، فاکتور فروش موقت، تعریف بازاریاب، تعریف خدمات جهت فاکتورهای خدماتی، فروش اقساطی، فاکتور فروش ارزی، نمونه های متنوع از چاپ فاکتور فروش و ... نیز در این قسمت موجود است.

 منوی خرید و فروش کاکتوس

نرم افزار خرید و فروش

 

تعاریف اطلاعات پایه خرید و فروش

امکانات این بخش از نرم افزار عبارتند از: تعریف کالا و طبقه بندی 4 سطحی کالا، ثبت بارکد برای هر کالا، تعریف قیمت خرید ریالی و ارزی برای هر کالا، تعریف بیش از یک قیمت فروش برای هر کالا، تخصیص قیمت ها به مشتریان بنا بر طبقات تعریف شده برای مشتریان، تعریف قیمت فروش ارزی برای هر کالا، تعیین درصدهای مالیات و عوارض جهت محاسبات مالیات بر ارزش افزوده، امکان تعریف مشخصات ویژه مانند رنگ و سایز برای كالاها، امکان تعریف شماره سریال های دستگاه از یک نوع کالا، امکان تعریف نام دوم و نام خارجی برای هر کالا جهت چاپ فاکتور فروش ارزی، تعریف اطلاعات اشخاص شامل: نام، کد، نام موسسه، تلفن (ها)، فاکس، آدرس (ها)، پست الکترونیکی، کد اقتصادی و ...، تعیین سقف اعتبار مشتری و اعتبار اسنادی برای هر مشتری و کنترل هریک، تعریف ارز، نرخ تبدیل ارز برای هر روز، امکان تعریف و طراحی روش های متفاوت تخفیف به مشتری براساس گروه بندی و طبقات تعریف شده و ...
 
نرم افزار خرید و فروش 

 امکانات ثبت فاکتور خرید و فروش

در این قسمت روش های متنوعی برای انتخاب و ثبت سریع تر و آسان تر کالا طراحی شده است که کاربر بنا بر نیاز می تواند از هر روش استفاده نماید این روش ها در فرم های فاکتور خرید و فروش و پیش فاکتور و ... تعبیه شده است زیرا بخش اعظم اطلاعات این قسمت در این فرم ها ثبت می گردد. 
امکانات این بخش عبارتند از: صدور فاکتور خرید، مرجوعی و امانی، فاکتور فروش، مرجوعی و امانی، نمایش مانده طرف حساب در فاکتور، تخفیف در ردیف فاکتور خرید و فروش، اضافات و کسورات ذیل فاکتور، تعریف توضیحات پیش فرض ذیل فاکتور، ردیف های نامحدود برای هر فاکتور، تعریف انبار و بازاریاب برای فاکتور، تعریف درصد عوارض و مالیات برای هر کالا و محاسبه خودکار مبلغ مالیات بر ارزش افزوده در فاکتور فروش ، چاپ فاکتور فروش بر اساس فرمت وزارت دارایی، فروش اقساطی و قسط بندی و کنترل عملیات پراخت اقساط، فاكتور خرید بر اساس چند رسید انبار و فاكتور فروش براساس چند حواله انبار، صدور یک فاکتور از چند انبار متفاوت، صدور فاكتور خرید و فروش كالا و خدمات، نمایش مانده حساب و چک های وصول نشده مشتری در ذیل فاکتور فروش.
 
  نرم افزار خرید و فروش

 نمونه چاپ فاکتور فروش نسخه ارائه شده وزارت دارایی

نرم افزار خرید و فروش 

 گزارشات خرید و فروش

در این بخش کاربر می تواند هر ترکیبی از کلیه گزینه های مورد نظر را انتخاب و براساس آن گزارش مورد نیاز را تهیه نماید. نمونه این گزارشات عبارتند از انواع گزارشات خرید و فروش فاکتورها و کالاهای فاکتورها با محدود کردن، تاریخ و شماره فاکتور، نوع فاکتور، مشتری، کالا، شهر، بازاریاب و سایر گزینه ها.
 
 نرم افزار خرید و فروش
 
ارائه گزارش سود و زیان فروش برای هر کالا براساس قیمت خرید کالا و همچنین گزارشات فصلی خريد و فروش جهت ارائه به وزارت دارایی با فرمت وزارت دارایی از دیگر گزارشات این قسمت می باشد.

سایر امکانات خرید و فروش

از دیگر امکانات این نرم افزار عبارتند از : ارتباط برنامه خرید و فروش با سایر نرم افزارهای کاکتوس مانند حسابداری، چک و صندوق و انبارداری، ثبت سفارش مشتری و فاکتور فروش موقت، ثبت اطلاعات قراردادها، ثبت اطلاعات محموله، فاکتورفروش موقت. صدور پیش فاكتور همراه با کلیه امکانات صدور فاکتور و نیز امکان تبدیل پیش فاکتور به فاکتور فروش، طراحی فرمت چاپی فاکتور فروش در مدل های متفاوت، نسخه فروشگاهی (POS) با امکان استفاده کامل از بارکد، صدور خودکار و نیمه خودکار سند حسابداری برای فاکتورهای خرید و فروش و همچنین صدور قبوض صندوق و چک براساس نحوه تسویه انتخاب شده در فاکتور، تهیه گزارشات از ثبت سفارشات مشتری و فاکتورهای فروش موقت و پیش فاکتور به صورت کلی و جزئی شامل اطلاعات کالاهای ثبت شده در هر یک.
  نرم افزار خرید و فروش
 
  

 بانک های اطلاعاتی

 این برنامه تحت دو بانک اطلاعاتی MS Access و SQL Server عرضه می شود. برنامه های با گردش کار سبک تا متوسط غالباً با بانک Access و برنامه هائی که نیاز به گردش کار سنگین و بعضاً حجیم دارند با بانک اطلاعاتی SQL ارائه می گردد. به علاوه برنامه های تحت بانک SQL قابلیت اجرا تحت شبکه و به صورت چند کاربره را دارند. گرچه دو برنامه در بیش از 90 درصد موارد مشابه هستند ولی برخی از امکانات فوق الذکر اختصاصاً در برنامه های تحت SQL و برخی نیز بعضاً در برنامه های تحت Access تعبیه گردیده است. ذکر این نکته نیز ضروری است که اطلاعات ذخیره شده در بانک های Access قابل انتقال به بانک SQL می باشد. بدین قرار چنانچه در ابتدای کار از برنامه تحت Access استفاده شود، در هر زمانی در آینده می توان این برنامه را تحت بانک SQL ارتقا و اجرا نمود.

  


 

بازگشت به ابتدای صفحه