| ورود
 
آشنایی با کاکتوس چهارشنبه,29 شهريور, 1396

آشنایی با کاکتوس


        شركت كاكتوس كامپیوتر، با مسئولیت محدود طی شماره 100476 در تهران به ثبت رسیده است. فعالیت عملی این شركت در سال 1374 آغاز گردید. این شركت از بدو تاسیس، دارای مجوز شورای عالی انفورماتیک كشور بوده است.

فعالیت این شرکت، در ابتدا هم در حوزه سخت افزار و هم در توسعه نرم افزارهای مالی اداری بوده است. تدریجاً فعالیت در تولید و توسعه انواع نرم افزار، گسترش یافت. به طوری كه طی سالهای اخیر فعالیت شركت اساساً در زمینه توسعه نرم افزارهای مالی اداری بوده است.

 در سال 1374 اولین نسخه برنامه كاكتوس، تحت ویندوز، شامل حسابداری و انبارداری به بازار عرضه گردید. طی سالهای 1374 الی 1379 نرم افزارهای فوق به تدریج گسترش یافته و برنامه های خرید و فروش، چك و دبیرخانه به این مجموعه اضافه شد. كلیه این نرم افزار ها با بانك MS Access 2.0 و تحت ویندوز 1/3 اجرا می شدند. در سال 1380 اولین نسخه برنامه های كاكتوس تحت ویندوز 98 با بانك اطلاعاتی MS Access 2000 به بازار عرضه شد. و متعاقباً برنامه های جدیدی از جمله كنترل موجودی تولید به لیست نرم افزارها اضافه گردید. این نرم افزارها طی سالیان بعد، تا به امروز به طور دائم به روز شده اند.

در نیمه دوم سال 1381 تولید برنامه های تحت شبكه كاكتوس با بانك اطلاعاتی SQL Server و برنامه نویسی در محیط Access Project  آغاز و در نیمه اول سال 1382 آماده عرضه به بازار گردید و طی سالیان بعد لیست نرم افزارهای تحت شبکه کاکتوس به تدریج گسترش یافت:

  تولید برنامه های نسل سوم کاکتوس در تابستان 1389 آغاز شد.تولید این برنامه ها با استفاده از آخرین فن آوری های توسعه نرم افزاری صورت گرفته است که عمدتاً عبارتند از:

   

  - C#
  - .NET Framework 4.0
  - Microsoft SQL Server 2008 R2
  - SQL Server Reporting Services 2008
  - SQL Server Analysis Services 2008
  - ASP.NET 4.0

        در حال حاضر نسل جدید نرم افزاربازرگانی کاکتوس به صورت یک نرم افزار یکپارچه شامل نرم افزار حسابداری مالی، نرم افزار انبارداری، نرم افزار خرید و فروش، و نرم افزار چک و صندوق (خزانه داری)، به بازار عرضه شده است. بعلاوه طراحی و برنامه نویسی اجزاء دیگر برنامه های یکپارچه کاکتوس مانند برنامه تولیدی در قالب فن آوری های فوق برنامه ریزی شده است.

  لیست برخی از این نرم افزارها به شرح زیر می باشد:

نرم افزار حسابداری

نرم افزار چک و صندوق 

نرم افزار انبارداری

نرم افزار خرید و فروش

نرم افزار بازرگانی شامل نرم افزار حسابداری، خزانه داری، انبارداری، و خرید و فروش، با عملکرد یکپارچه

نرم افزار پیمانکاری بازرگانی دارای کلیه امکانات بازرگانی از جمله امکان تعریف و ثبت مراکز هزینه و پروژه ها در ردیف هاای سند حسابداری و در ردیف های انواع رسید و حواله و فاکتور و همچنین امکان گزارش سازی و تهیه کلیه گزارشات حسابداری، انبارداری و خرید و فروش، با محدودیت مرکز هزینه و پروژه

نرم افزار گزارشات مدیریتی

نرم افزار صنعتی شامل حسابداری، خزانه داری، انبارداری، خرید و فروش، تعریف فرمول تولید، اجرای تولید، محاسبات قیمت تمام شده به روش های دائمی و ادواری، گزارشات قیمت تمام شده

نرم افزار حقوق و دستمزد

نرم افزار پخش مویرگی

نرم افزار حمل و نقل باری

نرم افزار دبیرخانه

نرم افزار کنترل موجودی تولید

نرم افزار کنترل خدمات پس از فروش

نرم افزار صندوق قرض الحسنه و وام

نرم افزار بانک اطلاعاتی موسسات و اشخاص